Доступність посилання

ТОП новини

Рада посилює контроль за обігом ГМО-продукції


Генетично модифікована кукурудза
Генетично модифікована кукурудза
Верховна Рада Україна запровадила механізм відстеження обігу продукції, яка містить генетично модифіковані організми (ГМО).

За закон про внесення змін до закону «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» проголосували в четвер 324 народні депутати з 413, зареєстрованих у залі.

Закон встановлює, що суб'єкти господарювання, які вперше вводять в обіг продукцію, що містить ГМО або отриману з їх використанням, складають у довільній формі письмову декларацію, в якій в обов'язковому порядку зазначаються дані про суб'єкта господарювання, про те, що така продукція містить ГМО або отримана з їх використанням, а також наводиться номер такої продукції в державному реєстрі ГМО.

Відповідно до закону, суб'єкти господарювання під час проведення всіх операцій з передання продукції, що містить ГМО, або отриманої з їх використанням, забезпечують надання суб'єктам господарювання, яким вони передають таку продукцію, копії декларації, зазначеної в законі.

Суб'єкти господарювання зобов'язані протягом п’яти років з дня передання продукції, що містить ГМО, зберігати декларацію, зазначену в цьому законі, або її копію, а також документацію, яка дає можливість ідентифікувати суб'єкта господарювання, що передав відповідну продукцію, і суб'єкта господарювання, якому було передано таку продукцію.

Закон встановлює, що з метою здійснення державного контролю за обігом ГМО та продукції, отриманої з використанням ГМО, центральні органи виконавчої влади створюють за відповідними напрямами мережу випробувальних лабораторій із визначення вмісту ГМО в продукції. Положення про мережу випробувальних лабораторій із визначення ГМО затверджує Кабінет Міністрів.

Генетично модифікованими називають організми, генетичний матеріал яких був змінений шляхом, що не відбувається в природних умовах, на відміну від схрещування або природної рекомбінації. Безпечність чи шкідливість генетично модифікованих продуктів поки науково не доведена.
XS
SM
MD
LG