Доступність посилання

ТОП новини

В ООН говорять про злочини проти людяності в Сирії


Спеціальна комісія Ради ООН із прав людини заявила сьогодні, що чільні представники влади Сирії можуть бути відповідальні за злочини проти людяності.

Як заявила Незалежна міжнародна слідча комісія в справах Сирії, існує «надійний корпус свідчень», які наводять на думку, що окремі особи, серед яких, зокрема, військові командири чи провідні чиновники влади, відповідальні за злочини проти людяності чи порушення прав людини в Сирії.

Конкретний перелік таких осіб наразі не оприлюднений.

Як мовиться в звіті комісії, збройні сили повстанців на чолі з так званою Вільною сирійською армією теж коїли злочини, хоча і в «непорівнянному масштабі» порівняно зі злочинами влади.

Раніше сьогодні сирійські активісти повідомили, що сили уряду поновили артилерійський обстріл міста Хомса, частини якого контролюють супротивники влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада.

За їхніми даними, сьогодні, на 20-й день фактичної облоги міста, війська за підтримки бойової техніки почали входити в район міста Баба-Амр, який зазнавав найжорстокіших обстрілів.

Учора внаслідок обстрілу цього району там загинули двоє іноземних журналістів і троє були поранені. Влада Сирії заявила, що не несе відповідальності за загибель журналістів, які «прокралися» в країну «на власний ризик».

За останніми оцінками сирійських правозахисників, базованих у Лондоні, кількість жертв збройного придушення силовими структурами сирійської влади виступів опозиції, що розпочалися в Сирії в березні минулого року, перевищила 7 тисяч 600 людей, серед них понад 5 тисяч 500 цивільних, 400 колишніх військових, які перейшли на бік опозиції, і близько 1 тисячі 700 бійців урядових силових структур.

Ці оцінки опозиції не підтверджені з незалежних джерел через суворі обмеження на журналістську діяльність, які запровадила влада Сирії.

За деякими іншими оцінками, кількість жертв принаймні перевищує 6 тисяч людей.
XS
SM
MD
LG