Доступність посилання

ТОП новини

Дочка Тимошенко просить ОБСЄ розслідувати зловживання правовою системою в Україні


Дочка екс-прем'єра України Євгенія Тимошенко закликає Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) розслідувати факти зловживань правовою системою в Україні.

«ОБСЄ може використати свої повноваження щодо проведення розслідувань, щоб вивчити ситуацію з правами людини в Україні й те, як постійно відбувається зловживання правовою системою нашої держави для виконання бажань Януковича (президента України Віктора Януковича)», – сказала Євгенія Тимошенко на засіданні Комітету з питань демократії, прав людини та гуманітарних питань Парламентської асамблеї ОБСЄ, повідомляється на офіційному сайті Юлії Тимошенко.

Дочка екс-прем'єра вважає, що світова спільнота має продемонструвати свою солідарність із тими, хто захищає демократичні цінності в Україні. «Ще не запізно для моєї мами, ще не запізно для України, але темрява згущається. Тому ми закликаємо вас продемонструвати рішучість і солідарність щодо України заради нашого спільного демократичного майбутнього та свободи в Європі», – наголосила вона.

«Ми можемо й будемо захищати наші права та свободи. І я думаю, що є практичні кроки, щоб допомогти нам, і ви можете застосувати їх не тільки заради моєї матері, а заради всієї України, яка дивиться на вас із надією», – заявила Євгенія Тимошенко.

Вона поінформувала учасників слухань про політичну ситуацію в Україні, переслідування опозиції та про стан здоров'я і умови утримання Тимошенко у виправній колонії, зазначивши, що у в'язниці порушуються елементарні права її матері. Зокрема, незважаючи на сильний біль, який вона відчуває у спині, їй не надають належної медичної допомоги, її годинами допитують, у камері здійснюється цілодобове відео спостереження, зазначила Євгенія.

«Тюремники кажуть, що всі її права забезпечуються, але чому тоді їй навіть не дали можливості використати право на дзвінок. Чому вона не змогла привітати мене з днем народження?», – сказала дочка Юлії Тимошенко.

За її словами, побоювання про те, що її мати можуть вбити у в'язниці, збільшуються щодня.

На сайті також повідомляється, що члени ПА ОБСЄ висловили занепокоєння у зв’язку з ситуацією навколо Юлії Тимошенко та інших політв’язнів в Україні й наголосили, що ці справи є політично вмотивованими. На думку переважної більшості промовців, Тимошенко піддається катуванню у в’язниці.

22-23 лютого Євгенія Тимошенко і заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря перебувають із візитом у Відні (Австрія) для участі в засіданні комітету парламентської асамблеї ОБСЄ.
XS
SM
MD
LG