Доступність посилання

ТОП новини

Франція святкує «оскарів»


Французький режисер Мішель Хазанавічус з одним із п’яти «оскарів»
Президент Франції Ніколя Саркозі, реагуючи на неабиякий успіх стрічки «Артист», яка на церемонії вручення найвищих нагород Американської кіноакадемії отримала 5 статуеток «Оскара», назвав це «величезним успіхом для французького кінематографу» як за якістю кіно так і в навчальному сенсі, оскільки ця стрічка може переконати молодих людей, яким сподобався «Артист», дивитися фільми майстрів чорно-білого кіно.

Саркозі також відзначив роботу Жана Дюжардена, який втілив образ артиста німого кіно, що постав перед труднощами з виходом звукових фільмів.

«Зусилля, які він вклав, є винятковими, і це має зміцнити в нас ідею захищати творчість і захищати кінематографістів», – заявив президент Франції у понеділок у Парижі.

Уперше фільм виробництва Франції отримав так багато нагород у Лос-Анджелесі: чорно-біла німа стрічка Мішеля Хазанавічуса «Артист» визнана кращим фільмом, як і завоювала ще 4 золотих статуетки – за «Кращу режисуру», за «Кращу оригінальну музику», за «Кращі костюми». А Жан Дюжарден, який зіграв головного героя, був визнаний «Кращим виконавцем чоловічої ролі», залишивши позаду американських зірок Джорджа Клуні та Бреда Пітта.

Отримуючи нагороду, Дюжарден вигукнув: «Я не американський актор. Я французький актор і продовжу далі працювати у Франції, але це можливо, якщо з’явиться у США якийсь інший німий фільм – я готовий»!
XS
SM
MD
LG