Доступність посилання

ТОП новини

Споживачі мінімум у 10 разів переплачують за газ власного видобутку – Лановий


Непрозорість сфери видобутку газу в Україні дає можливість певним бізнес-групам отримувати надприбутки. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив президент Центру ринкових реформ, колишній міністр економіки Володимир Лановий.

«50 доларів коштує газ власного видобутку – це за даними «Нафтогазу» й міністерства, а 500 доларів газ коштує для промисловості. У десять разів – такого ніде у світі не буває! Один мільярд вкрасти такого газу – це 450 мільйонів доларів. Чи є спокуса зробити це і нам розказувати про 18-20 мільярдів кубометрів на рік видобутого власного газу?» – зазначив він.

За словами колишнього міністра, «ніхто реально не знає, скільки і де видобувається газу, як він транспортується і скільки це коштує». «Все в одному мішку, в якому нічого не видно. Впевнений, що ці цифри – 18-20 мільярдів – нам дають, щоб виправдати певні свої пропозиції. Наприклад, щодо підвищення тарифів», – наголосив Володимир Лановий.

Минулого тижня група провідних економічних експертів звернулися до Кабінету Міністрів і Ради національної безпеки й оборони з листами, в яких вимагають невідкладно оприлюднити газовий баланс України на 2012 рік. Підписанти вважають, що в Україні систематично порушуються вимоги статті 10 закону «Про ринок природного газу в Україні», яка передбачає, що весь газ внутрішнього видобутку має йти на формування резервів для забезпечення потреб населення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG