Доступність посилання

ТОП новини

Лідери ЄС стурбовані погіршенням стану прав людини в Білорусі


Герман Ван Ромпей
Лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі висловили серйозну стурбованість подальшим погіршенням ситуації з правами людини в Білорусі.

Виступаючи в п’ятницю на саміті Євросоюзу в Брюсселі, президент Європейської ради Герман Ван Ромпей зауважив, що учасники саміту підтримали розширення санкцій щодо осіб, наближених до режиму президента Білорусі Олександра Лукашенка.

«Європейська рада висловлює серйозне та чимраз більше занепокоєння подальшим погіршенням ситуації в Білорусі, – зауважив Ван Ромпей. – Ми вітаємо рішення Ради міністрів ЄС щодо розширення списку відповідальних за серйозні порушення прав людини, за репресії проти громадянського суспільства та демократичної опозиції, а також тих, хто підтримує режим Лукашенка та має від нього вигоди. Щодо них використають візові обмеження та замороження активів».

Європейська рада ще раз підтвердила свій курс на посилення співпраці з білоруським громадянським суспільством і підтримку демократичних прагнень білоруського народу. Цей текст був одноголосно затверджений і країнами-сусідами Білорусі.

Цього ж дня парламент Польщі ухвалив резолюцію, яка закликає білоруську владу звільнити всіх політв’язнів. Білоруського правозахисника Алеся Беляцького, який відбуває термін тюремного ув’язнення, польські депутати запропонували висунути кандидатом на здобуття Нобелівської премії миру цього року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG