Доступність посилання

ТОП новини

Анатолій Орел: Україна більше не зможе грати між Росією, США та Європою


У міжнародній політичній ситуації, яка склалася на сьогодні, Україна більше не зможе вибудовувати політику багатовекторності, вона не зможе грати між Росією, США та Європою – про це в ефірі Радіо Свобода сказав Анатолій Орел, генеральний директор Центру міжнародних і порівняльних досліджень.

«Україна зараз не має того маневру. який був у колишні часи. Колись можна було грати між Європою, Росією і США, можна було вибудовувати багатовекторну політику. Зараз Європейський Союз зайнятий собою, він не те що про європейську інтеграцію України не думає, він взагалі не думає про Україну. США теж займаються іншими питаннями. Тож поле для гри в України звузилося», – зазначив Орел.

Після обрання президентом Росії Володимира Путіна Росія буде продовжувати зближення з ЄС, вважає політолог. Водночас вона робитиме це зовсім не з метою тиску на Україну, зауважує Орел.

«Росія буде проводити тверду, прагматичну політику, в Путіна головне гасло – це інтереси Росії, більше ніяких ідеологій на ситуацію впливати не буде. Він буде зближуватися з ЄС. Хоча Росія настільки вже зблизилася з ЄС, що самі європейці бачать Росію як свою частину. Європа не може розвиватися без Росії, Росія – без Європи. Україна в цьому процесі, на жаль, жодної ролі не відіграє», – вважає Анатолій Орел.
XS
SM
MD
LG