Доступність посилання

ТОП новини

МАГАТЕ «серйозно занепокоєне» через Іран


Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано заявив сьогодні, що агентство далі має «серйозне занепокоєння» стосовно можливого воєнного виміру ядерної програми Ірану.

Через брак співпраці з Іраном МАГАТЕ не має можливості надати «варті довіри запевнення», що вся ядерна діяльність Ірану суто мирна, сказав він на засіданні Ради директорів МАГАТЕ в Відні.

Але, за словами Амано, МАГАТЕ має намір далі домагатися розгляду іранського питання «через діалог і в конструктивному дусі».

У звіті, який Амано розіслав країнам-членам агентства, мовиться, що після двох візитів до Ірану головного інспектора МАГАТЕ Германа Накерца в січні і лютому залишаються «серйозні розбіжності» в позиціях із Тегераном.

Іран заперечує звинувачення світової спільноти, що прагне здобути ядерну зброю, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає. Один із нещодавніх звітів МАГАТЕ тим часом дійшов висновку, що Іран, за наявними свідченнями, раніше вочевидь розробляв ядерну зброю і, можливо, продовжує таку діяльність і нині.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG