Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: без вирішення справи Тимошенко не буде угоди про асоціацію


Представники Європейського Союзу знову заявили, що ЄС не зможе просунутися в справі укладення угоди про асоціацію з Україною, якщо влада України не змінить свого ставлення до справи колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, яка перебуває в Празі на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу та Східного партнерства ЄС, у якому брав участь і Костянтин Грищенко від України, нагадала, що в ЄС уже чітко давали знати владі України, що «за стандартами, які нам цінні, за європейськими стандартами до Юлії Тимошенко поставилися неналежним чином».

За її словами, ЄС закликає Україну «не тільки зрозуміти це», а й виправити становище, «використовуючи стандарти міжнародного правосуддя», і продовжуватиме закликати до цього й далі.

«Ми хочемо угоди про асоціацію, але усвідомлюємо, що політичні структури, які діють у Європі, захочуть побачити просування в цьому питанні», – додала вона.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський додав, що його країна теж хотіла б підписання, ратифікації і втілення угоди про асоціацію України з ЄС, і нагадав, що й сама Юлія Тимошенко хотіла б цього ж незалежно від того, що відбувається з нею.

Але, наголосив він, слова Аштон відображають тверду позицію деяких країн-членів ЄС, що «об’єктивно цього не станеться, якщо справа Тимошенко не буде вирішена, і влада України знає це».

На засіданні в Празі міністри закордонних справ Польщі, Словаччини, Угорщини і Чехії, які становлять так звану Вишеградську четвірку, схвалили в понеділок засади роботи нової ініціативи, Східного партнерства Вишеградської четвірки. Ця програма чотирьох держав, уперше запропонована минулого літа, поглиблює аналогічну ініціативу Європейського Союзу, Східне партнерство ЄС, і спрямована на підтримку політичних і економічних реформ у шести післярадянських країнах – Україні, Грузії, Молдові, Вірменії, Азербайджані і Білорусі.

Колишній Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відбуває покарання у Качанівській колонії Харкова, засуджена до семи років позбавлення волі за перевищення влади і службових повноважень під час укладення газових контрактів з Росією в січні 2009 року. Проти неї готують і інші кримінальні справи за фінансові зловживання 1990-х років.
XS
SM
MD
LG