Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Єгипті переніс слухання у справі про незаконне фінансування низки активістів


Суд у Єгипті переніс на 10 квітня слухання у справі 43 членів неурядових громадських організацій, яких підозрюють у незаконному отриманні багатомільйонного іноземного фінансування.

Серед відповідачів зокрема – 16 американців, які залишили країну після запровадження минулого тижня заборони на їхнє перебування у Єгипті. Водночас каїрський суд із кримінальних справ вимагає від прокуратури Єгипту повернути американських громадян у країну для участі у судових засіданнях.

Обвинувачені члени громадських організацій у 2011 році, як вважає суд, незаконним шляхом отримали фінансування на загальну суму у 48,5 мільйонів доларів. Активістів обвинувачують ще й у тому, що вони платили протестувальникам у Єгипті, а також співпрацювали з посольством США та надавали американським дипломатам результати соціологічних досліджень – все це заборонено єгипетським законодавством. Якщо обвинувачених визнають винними, їм загрожуватиме по 5 років у в’язниці.

Справа щодо фінансування громадських активістів поставила під загрозу одержання Єгиптом фінансової допомоги США в обсязі 1,5 мільярда доларів, ці кошти мали спрямувати на підтримку військового сектору.

Представники демократичних сил у Єгипті вважають порушення справи проти активістів спробою низки військових керівників, які очолюють Єгипет після повалення Хосні Мубарака, шляхом тиску зменшити критичні настрої у суспільстві.
XS
SM
MD
LG