Доступність посилання

ТОП новини

Литвин: українські експерти готові допомогти в подоланні наслідків аварії на «Фукусімі»


Українські фахівці вивчають причини аварії на атомній станції «Фукусіма-1» і готові надалі допомагати Японії в подоланні її наслідків. Про це після відвідування японської АЕС заявив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

«Українські фахівці вже зараз працюють. Переважно, вони задіяні в розслідуванні причин цієї аварії – що можна зарахувати до впливу непередбачених природних катаклізмів, в чому спрацював так званий людський фактор, а в чому були технічні та технологічні недопрацювання», – сказав спікер парламенту журналістам.

За словами Литвина, після спілкування з представниками японської сторони у нього «склалося враження, що вони ще не до кінця усвідомлюють, що сталося». «Хоч і минув уже рік із моменту аварії, вони досі не знають, що відбувається в зруйнованих блоках станції, який рівень радіації, скільки витікає радіоактивної води», – заявив він.

Спікер українського парламенту також повідомив про плани сторін прискорити підписання міжурядової угоди про співробітництво в сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях.

Загалом, заявив Литвин, делегація українського парламенту стала першою іноземною, якій дозволили відвідати станцію «Фукусіма-1» після аварії, що сталася у березні минулого року.
XS
SM
MD
LG