Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську презентували рідкісне видання книги про Шевченка


У Дніпропетровську, в обласній бібліотеці для молоді імені Михайла Свєтлова, презентували унікальне видання книги «Тарас Шевченко як маляр», виданої в 1914 році, повідомляє в неділю кореспондентка Радіо Свобода.

Автор книги, яка зберігається в бібліотеці, – Олексій Новицький, історик мистецтв, росіянин, який закохався в Україну і творчість Шевченка-художника. У бібліографічному описі зазначено місце видання «Львів-Москва».

«Що особливо прикметно, ще існували дві імперії – Австро-Угорська і Російська, і ще не розпочалась перша світова війна. Основну частину видання займає альбом. Тут є репродукції художніх робіт Шевченка, які вже втрачені впродовж століття, адже на час видання книги автор збирав матеріали у всіх доступних тоді музеях Європи, Петербурга, Москви, приватних колекціях», – зазначила бібліотекар Валентина Височина.

За інформацією фахівців, до обласної бібліотеки для молоді книга потрапила кілька десятиліть тому випадково: бібліотекарі придбали її в букіністичній крамниці. Видання має іменний штамп власника і дарчий підпис українською мовою. Його, як зазначають бібліотекарі, ще треба дослідити.

Книгою спершу навіть давали користуватись в читальному залі всім охочим, однак зараз, щоб зберегти її, обмежили доступ.

Дослідники припускають, що зараз в Україні існує не більш як 2–3 примірники оригінального видання цієї книги.

Презентація відбулась на зібранні з нагоди 198-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. Організували захід Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнського товариства імені Олени Теліги, обласна бібліотека для молоді та молодіжний патріотичний клуб «Молода Січ».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG