Доступність посилання

ТОП новини

Президент Афганістану «майже готовий» до угоди про партнерство зі США


Президент Афганістану Хамід Карзай заявив у неділю, що «майже готовий» підписати угоду про стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами і сподівається зробити це до травневого саміту НАТО в Чикаго.

Але, за його словами, до підписання залишилося вирішити ще одне питання – справу з вимогою Кабула, щоб американські війська припинили неоголошені нічні рейди по домівках афганців.

Іще одне з суперечливих питань уже владнали минулого тижня, коли військові двох країн підписали домовленість про передачу органам влади Афганістану центрів утримання в’язнів, що їх нині контролюють військові США, протягом шести місяців.

Крім того, за словами Карзая, з угоди про стратегічне партнерство винесуть в окремий документ домовленість про умови подальшого використання американськими військами належних Афганістанові військових об’єктів і про майбутню навчально-тренувальну й дорадчу роль військових США в Афганістані після 2014 року, коли планується завершити виведення з цієї країни бойових американських частин. Переговори про це, сказав він, можуть протривати ще рік.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG