Доступність посилання

ТОП новини

Меркель: поки що не визначена дата виведення німецьких військових з Афганістану


Анґела Меркель відвідує базу німецьких військовослужбовців у місті Мазарі-Шаріф, 12 березня 2012 року
Канцлер Німеччини Анґела Меркель під час неоголошеного візиту до Афганістану в понеділок заявила, що поки не можна чітко сказати, чи будуть німецькі війська виведені з цієї країни до 2014 року, як це планувалося раніше.

«Процес політичного примирення, який за допомогою афганського керівництва набуває поступу останнім часом, він в певній мірі підтримується міжнародною спільнотою. Однак він ще не в тому стані, щоб ми могли сказати: ми вже сьогодні можемо забрати звідси свої сили. І тому я поки що не можу сказати, чи ми зможемо це зробити до 2013-2014 років», – заявила Меркель, відвідуючи в понеділок базу німецьких військовослужбовців у місті Мазарі-Шаріф на півночі Афганістану. Вона закликала президента Афганістану Хаміда Карзая продовжити зусилля з політичного примирення з талібами.

Неоголошений візит канцлера Німеччини до Афганістану відбувся наступного дня після вбивства американським солдатом 16 мирних жителів в провінції Кандагар.

Президент США Барак Обама в телефонній розмові з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм пообіцяв, що причетні до стрілянини в Кандагарі будуть покарані.

Колишній міністр закордонних справ Афганістану, а нині один із лідерів опозиції Абдулла Абдулла заявив: «Я суворо засуджують цей злочин. Вважаю, що його подробиці повинні бути оприлюднені. Необхідно провести повне розслідування. І надбанням гласності має стати покарання, якому буде підданий злочинець, який убив безневинних людей».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG