Доступність посилання

ТОП новини

Пан Ґі Мун вкотре закликає президента Сирії відреагувати на пропозиції світу


Гілларі Клінтон, Пан Ґі Мун та Сергій Лавров у штаб-квртирі ООН 12 березня 2012 року
Ситуацію в Сирії обговорюють у Нью-Йорку на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому проблемам безпеки на Близькому Сході.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун, відкриваючи засідання в понеділок, заявив:

«Сирійський уряд не виконав свої обов’язки щодо захисту свого народу. Натомість громадяни в багатьох містах зазнають військових нападів, відбувається непропорційне застосування сили. Ці ганебні операції – як і раніше – тривають».

У засіданні Ради Безпеки беруть участь міністри закордонних справ США, Росії, Великої Британії, Німеччини та Франції.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виступаючи з трибуни ООН, заявив: «Немає ніякого сумніву в тому, що сірійські влади несуть величезну частку відповідальності за те, що відбувається. Але не можна не бачити, що вони давно вже воюють аж ніяк не з беззбройними людьми, а з бойовими загонами, серед яких і так звана Вільна сирійська армія, і екстремістські терористичні групи, включно з «Аль-Кайдою»».

Лавров нагадав, що МЗС Росії минулої суботи узгодив з Лігою арабських держав каїрську декларацію з врегулювання ситуації в Сирії. Декларація вимагає припинення насильства і після цього – проведення політичних реформ в Сирії. Цю декларацію в понеділок підтримав сирійський уряд.

Росія і Китай наклали вето на попередній проект резолюції Ради Безпеки ООН, в якій засуджують режим Башара Асада за насильство.

У понеділковому засіданні держсекретар США Гілларі Клінтон закликала учасників зустрічі дійти згоди: «П’ять тижнів тому ця Рада не змогла єдиним фронтом виступити проти жахливої кампанії насильства, яка шокувала сумління світу, яка триває й зараз, коли ми зустрічаємося. Ми були заблоковані навіть із засудженням насильства та затвердженням мирного плану, розробленого безпосередніми сусідами Сирії».

ООН стверджує, що понад сім з половиною тисяч осіб були вбиті протягом минулого року в Сирії в результаті насильства. За іншими оцінками, число втрат є значно вищим.
XS
SM
MD
LG