Доступність посилання

ТОП новини

Суд Єгипту засудив українця до 25 років за ґратами за контрабанду зброї


Громадянина України Едуарда Чікоша у Єгипті визнано винним у контрабанді зброї і разом зі спільниками – громадянами Ізраїлю – засуджено до 25 років ув’язнення. Відповідне рішення суд ухвалив 12 березня, повідомив журналістам речник МЗС України Олександр Дикусаров.

За його словами, під час перебування Чікоша у єгипетській в’язниці ще до початку судових засідань йому забороняли побачення, а також не дозволяли користуватися своїми речами. Як розповів Дикусаров, зусиллями українських дипломатів вдалося домогтися організації постійних відвідувань затриманого консулом, окрім того, громадянин України забезпечений кваліфікованим адвокатом, який і надалі буде його захищати.

«Нашу стурбованість викликає те, що під час судового засідання суддя акцентував увагу на тому, що арештовані іноземці (українець та ізраїльтяни), є іновірцями. Письмове рішення суду буде надано адвокатам пана Чікоша упродовж найближчих 2-3 днів. У паперах мають бути зазначені ті статті законів, які було застосовано для визначення міри провини засудженого та виду покарання. Після цього захист вживатиме відповідних юридичних кроків», – додав речник МЗС.

Він також розповів, що в МЗС сьогодні запрошено посла Єгипту, з яким обговорюють ситуацію, що склалася.

Едуард Чікош та двоє громадян Ізраїлю були затримані за контрабанду зброї після проходження держкордону між Ізраїлем та Єгиптом.
XS
SM
MD
LG