Доступність посилання

ТОП новини

Атака Путіна на Україну відбудеться по всіх фронтах? (світова преса)


«Володимир Путін розпочне свій наступ на Україну приблизно через місяць»
Прага – Західні експерти прогнозують, що тиск нового-старого президента Росії Володимира Путіна на Україну буде «брутальним і по всіх фронтах»… Деякі газети звертають увагу на превентивні кроки української влади в очікуванні тиску з боку президента Путіна. До них відносять переговори міністра палива й енергетики Юрія Бойка з шефом німецького концерну AEG Industrial Engineering та представниками німецьких банків щодо можливої участі німецьких компаній і банків у реконструкції української газотранспортної системи. Оглядачі також зауважують, що європарламентарі звернулися до керівництва УЄФА із проханням не дозволяти владі Віктора Януковича використовувати Євро-2012 у політичних цілях в той час, коли політичні противники влади «перебувають в ув’язненні».

Американський експерт Ольга Шумило-Тапіола прогнозує на сторінках carnegieendowment.org, що у стосунках Росії з Україною вже найближчим місяцем очікується «шторм». Це пов’язано, як вважає аналітик, з тим, що Володимир Путін, обраний втретє на посаду президента Росії, дуже потребує підтримки Києва в його митному та євразійському проектах. Опозиція і чимало експертів сумніваються у здатності Президента Януковича протистояти російському тискові. Шумило-Тапіола звертає увагу на прогнози «експертів песимістів», котрі вважають, що «Володимир Путін розпочне свій наступ на Україну приблизно через місяць, і кампанія ця, як вони прогнозують, буде брутальною і на всіх фронтах російсько-українських відносин». Експерт зі США також вважає, що «еліта України – опозиція та влада – бояться маршу з боку Москви, однак, вони або ж не шукають виходу з цієї ситуації, або ж шукають не там, де треба». Розмови Києва про євроінтеграцію «залишаються розмовами». І, мабуть, страх перед Москвою ще не такий великий, коли у Києві мали б припинити «лише розмови» про євроінтеграцію й почали здійснювати «конкретні кроки» у цьому напрямку. Цей аналітик не виключає, що у разі скорої атаки Володимира Путіна на Україну Президент Янукович не буде в змозі чинити опір тискові Москви, а українська опозиція не буде достатньо сильною, щоб блокувати посилення контролю Росії над Україною.

Польська Rzeczpospolita наголошує на «щораз гостріших відносинах між Києвом та Москвою», маючи на увазі не лише непоступливість Києва щодо намагань Росії поставити під свій контроль українську газотранспортну систему, а й наростання напруження навколо питання про видачу на вимогу Москви заарештованих в Одесі чеченських терористів, котрі нібито, як оголосили російські телеканали, «готували замах на життя Володимира Путіна». Українське СБУ заявило у понеділок, що поки що не знаходить у діях затриманих в Одесі терористів ніяких натяків на їхню підготовку до вбивства російського лідера. Політолог Володимир Фесенко, якого цитує варшавська газета, не виключає, що таким чином Янукович натякає Кремлю на «кращі пропозиції щодо ціни на російський газ для Києва». Тут також ідеться про факт переговорів українського міністра палива й енергетики Юрія Бойка з керівником німецького концерну AEG Industrial Engineering та представниками німецьких банків щодо можливої участі німецьких компаній і банків у реконструкції української газотранспортної системи. І тут, на думку Володимира Фесенка, важливо, щоб пропозиції з боку української влади німецьким інвесторам щодо участі у газотранспортному концерні в Україні «не залишалися пустими обіцянками». Багатьох у Москві також розлютила позиція Києва щодо гальмування прокату в Україні фільму російського режисера Джаніка Файзієва «Серпень. Восьмого». Спроби показу цього фільму в Україні наштовхнулися на протести з боку партії «Свобода». Польська газета цитує прогнози експертів, які вважають, що перспективи російсько-українських стосунків очікуються важкими та не виключається досить гнучка тактика нового-старого господаря Кремля, коли щодо України буде використовуватися «метод палиці і пряника». Головна мета Кремля, наголошують польські оглядачі, – загнати Україну в Євразійський союз, «питання в тому, чи у цій війні Києву вистачить сил».

Брюссельське видання EUObserver інформує про лист низки «європейських політичних діячів, включно з главою комітету зовнішньої політики Європарламенту Ельмаром Броком на адресу президента УЄФА Мішеля Платіні, в якому європейські політики закликають футбольного боса Європи «не дозволити українській владі використовувати Євро-2012 для політичної реклами своїх дій, у той час, коли лідери опозиції залишаються в ув’язненні».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG