Доступність посилання

ТОП новини

Комуніст Царьков: президент Сирії «дуже ліберальний»


Сьогодні виповнюється рік від дня початку в Сирії масових протестів з вимогою відставки президента країни Башара Асада.

За оцінками ООН, протягом року загинули близько восьми тисяч людей, близько 230 тисяч осіб вимушено залишили свої домівки, серед них 30 тисяч взагалі виїхали з Сирії. Попри тиск урядових сил триває опір у містах Хомс, Дераа та Ідліб.

Водночас депутат Верховної Ради України комуніст Євген Царьков, який повернувся з Сирії і мав зустріч з Башаром Асадом, вважає фальсифікацією повідомлення світових засобів масової інформації про заворушення в цій країні. Він називає погляди президента Сирії «дуже ліберальними».

«Нам здалися дуже ліберальними підходи самого президента і до реформ, і до змін у конституції. Але він із цим не погоджувався і говорив, що, коли того вимагає час і світова громадськість, ми на це підемо», – наголосив депутат-комуніст Євген Царьков.

Колишній генеральний секретар ООН Кофі Аннан, який зараз є посланцем ООН і Ліги арабських держав у Сирії, продовжує дипломатичні зусилля для розв’язання конфлікту.

Безуспішними були спроби світової спільноти виробити спільну позицію щодо подій у Сирії – проект резолюції Ради Безпеки ООН з засудженням насильства заблокували Росія і Китай.

Сирійська опозиція твердить, що десятки танків і бронемашин оточили в середу місто Дераа. Влада Сирії каже, що урядові сили ведуть боротьбу з терористами.
XS
SM
MD
LG