Доступність посилання

ТОП новини

Завтра в Москві ухвалять рішення про перетворення ЄврАзЕС


Завтра в Москві голови держав-членів Євразійського економічного співтовариства мають ухвалити рішення щодо проекту договору про перетворення ЄврАзЕС на нове інтеграційне об’єднання.

Про це йдеться в матеріалах прес-служби президента Росії до засідання Міждержавної Ради ЄврАзЕС/Найвищої Євразійської економічної ради на рівні глав держав 19 березня в Москві.

«Домовленість про це була досягнута на попередньому саміті ЄврАзЕС – 19 грудня 2011 року в Москві», – мовиться в повідомленні.

Також повідомляється, що в засіданні Міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства планується участь глав держав-членів ЄврАзЕС (Російська Федерація, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Киргизька Республіка і Республіка Таджикистан), а також лідерів держав-спостерігачів при Співтоваристві (Республіка Вірменія, Республіка Молдова та Україна).

У матеріалах прес-служби наголошується, що майбутня зустріч має велике значення для подальшого ходу євразійської економічної інтеграції. Очікується, що лідери держав-членів ухвалять рішення щодо уточнення контурів майбутніх регіональних інтеграційних процесів.

У повідомленні нагадується, що новим етапом поглиблення інтеграції Білорусі, Казахстану і Росії став запуск з 1 січня 2012 року в рамках «трійки» ЄврАзЕС Єдиного економічного простору (ЄЕП). В рамках ЄЕП проводиться узгоджена податкова, грошово-кредитна, валютно-фінансова, торгова і митна політика, що забезпечують вільний рух товарів, послуг, капіталу і робочої сили. З 1 січня 2012 року основоположні міжнародні договори договірно-правової бази ЄЕП введено в дію.

Надалі до «трійки» зможуть приєднатися і решта держав-членів ЄврАзЕС– Киргизстан і Таджикистан – по мірі готовності економік цих країн і виконання ними вимог, передбачених існуючою договірно-правовою базою.

У засіданні Міждержавної ради ЄврАзЕС візьме участь Президент України Віктор Янукович.
XS
SM
MD
LG