Доступність посилання

ТОП новини

Дотацій для експортно орієнтованої агропродукції не буде – Присяжнюк


Присяжнюк: «Головне, щоб держава не робила помилок і не заважала»
Уряд не дотуватиме виробників аграрної продукції, орієнтованої на зовнішні ринки. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«Є низка умов, які ми підписали при вступі до Світової організації торгівлі. Там чітко виписано, що нам забороняється дотувати експорт сільськогосподарської продукції», – пояснив міністр і додав: «Наша продукція і без дотацій є конкурентною на світовому ринку».

За словами міністра, ця тенденція притаманна і європейському економічному простору, оскільки ЄС розглядає питання про скасування експортних дотацій уже з 2013 року.

Микола Присяжнюк наголосив, що держава стимулюватиме сільськогосподарських виробників іншим чином: «Бюджет направлений на зменшення собівартості виробництва».

За словами міністра, уряд використовуватиме «позитивні світові механізми фінансової підтримки», такі як компенсація будівництва ферм, стимулювання створення сімейних ферм, повна компенсація закупівлі обладнання для мініферм. «Головне, щоб держава не робила помилок і не заважала», – додав Присяжнюк.
XS
SM
MD
LG