Доступність посилання

ТОП новини

Держдума Росії ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі в межах СНД


Держдума Росії вчора ратифікувала угоду про створення зони вільної торгівлі в рамках Співдружності незалежних держав. За ухвалення відповідного законопроекту проголосувала більшість присутніх депутатів, інформують «Українські новини».

У повідомленні на сайті Держдуми зазначається, що угода має інструмент примусу сторін, що порушують домовленості, до виконання своїх зобов’язань. Таким інструментом є правила вирішення спорів, що містяться в додатку до договору.

Поряд з положеннями про скасування імпортних й експортних мит, угода передбачає зобов’язання сторін, що гарантують недискримінаційне застосування правил нетарифного регулювання, надання національного режиму, а також правила в сфері субсидування, що відповідають світовій практиці.

Угода також передбачає скасування кількісних обмежень у взаємній торгівлі, зрівнює права сторін при проведенні державних закупівель, передбачає волю транзиту, можливість застосування спеціальних захисних заходів у взаємній торгівлі.

Документ регулює питання надання субсидій, установлення технічних бар’єрів у торгівлі, застосування санітарних заходів, введення обмежень із метою забезпечення платіжного балансу.

При цьому в повідомленні зазначається, що після набуття угодою чинності буде необхідно розробити й підписати протокол, що визначає зобов’язання сторін відносно правил і процедур регулювання сфери державних закупівель, а також угоду про транзит трубопровідним транспортом.

18 жовтня Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова й Таджикистан домовилися про створення зони вільної торгівлі у межах СНД.

Україна висловлювала зацікавленість у синхронній ратифікації цієї угоди.
XS
SM
MD
LG