Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники звинувачують у порушеннях і сирійську опозицію


Правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила сьогодні деякі «озброєні частини опозиції» в Сирії в серйозних порушеннях прав людини.

За даними правозахисників, серед таких порушень, зокрема, викрадення, затримання чи тортури щодо членів урядових силових структур, прихильників уряду і членів проурядових ополчень. Є також повідомлення про страти збройними опозиційними угрупованнями силовиків і цивільних людей, мовиться в відкритому листі Human Rights Watch на адресу Сирійської національної ради, головного об’єднання сирійської опозиції, та інших провідних опозиційних сил Сирії.

Як мовиться в листі, більшість із таких порушень, за повідомленнями, чинять угруповання, не підпорядковані нікому, але керівництво сирійської опозиції відповідальне за те, щоб виступити проти цих порушень і засудити їх.

Як наголосила директор близькосхідного відділення Human Rights Watch Сейра Лія Вітсон, сирійська влада вдається до «жорстокої тактики» щодо опозиції, але це аж ніяк не виправдовує порушення з боку опозиційних угруповань.

Влада авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада звинувачує в кровопролитті в країні «терористів», називаючи так усіх, хто повстав проти режиму. Опозиціонери стверджують, що були змушені взятися до зброї після того, як урядові сили придушували мирні протести за допомогою танків і снайперів.

За оцінками ООН, протягом року від початку протестів у Сирії там загинули понад вісім тисяч людей. Опозиція називає значно більші числа.
XS
SM
MD
LG