Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк закликає опозиціонерів оприлюднити доходи та витрати за 2011 рік


Арсеній Яценюк
Лідер партії «Фронт Змін», народний депутат від НУ-НС Арсеній Яценюк закликає депутатів від опозиції оприлюднити свої декларації за минулий рік, попри рішення Конституційного Суду щодо відтермінування оприлюднення декларацій. Про це він заявив сьогодні під час пленарного засідання Верховної Ради.

«Я закликаю народних депутатів України, які представляють демократичну опозицію, які представляють українців, які хочуть змін, не ховати свої доходи і витрати. Нам немає чого ховати», – сказав Яценюк.

Він додав, що оприлюднене вчора рішення Конституційного Суду України фактично узаконило корупцію, яку очолила влада.

«Це пов’язано з тим, що перед парламентською кампанією 2012 року ті, хто представляють Партію регіонів і владу, не хочуть декларувати мільярдні спадки, які вони отримали за останні два роки перебування при владі», – додав Яценюк.

Конституційний Суд перенiс на пiвроку термiни декларування депутатами і держслужбовцями своїх витрат. Конституційний Суд визнав неконституцiйним положення Закону «Про засади запобiгання та протидiї корупцiї», згiдно з яким держслужбовцi й депутати мали декларувати свої витрати та витрати своїх родин вiд дня набуття чинностi закону 1 липня 2011 року.

Згiдно з рiшенням Суду, вiдповiдне положення набуває чинностi на шiсть мiсяцiв пiзнiше – з 1 сiчня 2012 року. Iз поданням з цього питання до суду звернулися 53 народнi депутати, зокрема, вiд Партiї регiонiв, які просили скасувати положення, за яким до цьогорічних декларацій мали вноситися видатки чиновників та їхніх родин, здійснені ними після 1 липня 2011 року.

Нова декларація вимагає від чиновників звітувати про придбання нерухомості та транспортних засобів, а також будь-яких предметів вартістю понад 150 тисяч гривень. Така декларація вперше мала бути подана до 1 квітня 2012 року.

Водночас, у юридичному департаменті Партії регіонів стверджують, що на сьогодні в Україні передбачено кошти для фінансового контролю за доходами та витратами осіб державних чиновників і закликають не тлумачити рішення Конституційного суду помилково .

«З метою уникнення помилкового тлумачення цього рішення роз’яснюємо деякі положення цього рішення. А саме: прибуткову декларацію за 2011 рік в обов’язковому порядку заповнюють і подають усі без винятку державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, судді, кандидати в депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад та на посаду сільського, селищного, міського голови; подвійне декларування здійснюватиметься з 2012 року, отже, другу декларацію, зокрема, декларацію за витратами 2012 року, має бути подано до 1 квітня 2013 року; Конституційний Суд ще раз підтвердив те, що державним службовцям категорично забороняється провадити будь-які види підприємницької діяльності», – йдеться в коментарі юрдепартаменту Партії регіонів.
XS
SM
MD
LG