Доступність посилання

ТОП новини

Засуджений екс-спікер Гриценко вже повернувся до Криму


Сімферополь – У вівторок під вечір Комунарський суд Запоріжжя оголосив вирок, яким визнав колишнього спікера кримського парламенту, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим від Партії регіонів Анатолія Гриценка винним у низці посадових злочинів і засудив до позбавлення волі на два роки умовно із забороною обіймати посади у виконавчій владі на такий же термін і до штрафу в розмірі трохи менше ніж три з половиною тисячі гривень. У залі суду Анатолія Гриценка звільнили і він, сівши в чорний джип, разом із дружиною виїхав до Криму. Засудження колишнього високопосадовця і нинішнього депутата неоднозначно сприйняли в автономії.

Анатолія Гриценка суд визнав винним у перевищенні службових повноважень, коли він, будучи головою районної держадміністрації, розпоряджався землями радгоспу-заводу «Азовський», і в недбальстві під час нарахування на тій же посаді собі і своїм заступникам премій. Суд взяв до уваги, що за однією зі статей вибіг термін давності, а також урахував пом’якшувальні обставини: наявність на утриманні Гриценка неповнолітньої дитини, дружини і матері, які потребують лікування.

Засуджений із журналістами не спілкувався і протягом середи на зв’язок не виходив. Його адвокат Віктор Овечкін каже, що ні він, ні його підзахисний ще не бачили тексту вироку.

«Ми його отримаємо і думатимемо, про що йде мова. Прочитаємо уважно кожне слово і потім вже будемо думати, що робити з цим далі», – сказав адвокат Віктор Овечкін.

Подібне заявляють і представники прокуратури. «У нас поки немає на руках цього вироку, вивчимо і після цього зможемо говорити про його законність, згодні ми з ним чи ні. Ви знаєте, що реально ми просили трохи більше», – зазначив заступник прокурора Криму Володимир Боян.

У прес-службі кримської прокуратури уточнили: державне обвинувачення просило в суду для Гриценка ув’язнення терміном на 4,5 роки, За даними прокуратури, від його дій держава зазнала збитків на 23 мільйони гривень.

Обидві сторони мають 15 діб на оскарження цього вироку.

У Криму не чекають на політичне повернення Анатолія Гриценка

Судячи з коментарів місцевих політиків та експертів, ніхто тут всерйоз не сприймає можливість швидкого повернення екс-спікера до політичної діяльності. Більшість коментарів зводиться до того, що цей вирок – компроміс між нинішньою владою і колишнім високопосадовцем від Партії регіонів.

Політолог Олександр Форманчук припустив в інтерв’ю «Аргументам тижня – Крим», що Гриценка звільнили на певних умовах, тож його повернення на політичній ситуації в Криму жодним чином не відобразиться.

Разом з тим, деякі політики зазначили, що після вступу в силу вироку, Анатолію Гриценку доведеться скласти депутатські повноваження, а це означає нові вибори в його окрузі і певний сплеск політичного напруження.

Експерти від самого початку кримінального переслідування Анатолія Гриценка говорили про безперспективність усіх звинувачень на адресу колишнього чиновника. Певним підтвердженням цього є той факт, що за справою про незаконне відчуження земель військового радгоспу-заводу не був притягнутий його директор, який, власне, і підписував усі подання.

Разом з тим, була закрита кримінальна справа про незаконну передачу майна і землі санаторію «Росія». «Центр журналістських розслідувань» писав про те, що нитки цієї справи можуть привести до декого з нинішніх високих посадовців.

Народний депутат України Геннадій Москаль, який прогнозував подібне завершення цього суду, назвав ситуацію довкола Гриценка «внутрішньопартійною і внутрішньоклановою боротьбою» регіоналів.

Також у вівторок стало відомо, що Кабінет Міністрів України разом із цілою низкою інших підприємств передав злощасний радгосп-завод «Азовський» у відання Ради міністрів АРК, що, на думку журналістів, відкриває шлях до його приватизації.

Анатолій Гриценко був двічі головою Верховної Ради Криму (у 1997-98 і 2006-2010 роках). Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах під тиском групи Василя Джарти пішов з посади. На початку 2011 року його заарештували за підозрою у низці посадових злочинів. На час розслідування більше року перебував за ґратами.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG