Доступність посилання

ТОП новини

Рада не підтримала запит до Януковича про негайне виконання рішення Євросуду щодо лікування Тимошенко


Верховна Рада України не підтримала депутатський запит Сергія Власенка (фракція «БЮТ-Батьківщина») до Президента України Віктора Януковича стосовно негайного виконання рішення Європейського суду з прав людини, як мовиться в запиті, щодо належного лікування колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко за межами колонії, де вона відбуває покарання.

За даний запит проголосувало лише 98 (за необхідних принаймні 226) народних депутатів.

Раніше Європейський суд з прав людини закликав українську владу забезпечити належну медичну допомогу Юлії Тимошенко. Як мовиться у прес-релізі Страсбурзького суду, суд виніс припис в рамках статті 39-1 регламенту Європейського суду з прав людини, в якому Україну зобов’язують проводити адекватне лікування Юлії Тимошенко у відповідному медичному закладі.

При цьому рішення суду прямо не вимагає лікувати Тимошенко саме поза межами колонії.

Державна пенітенціарна служба стверджує, що умови для лiкування Юлії Тимошенко створено в Качанiвськiй виправнiй колонiї, де вона відбуває покарання.

У свою чергу, міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що Європейський суд з прав людини не має права зобов’язувати державу встановлювати спосіб лікування Тимошенко. Водночас він зауважив, що за необхідності екс-прем’єра можна перевезти з колонії до лікарні й без рішення Європейського суду з прав людини. Міністр наголосив, що законодавство України дозволяє це робити.
XS
SM
MD
LG