Доступність посилання

ТОП новини

За фальсифікацію справи з убивством журналіста Александрова винесені вироки – ГПУ


Генеральна прокуратура повідомила в п’ятницю про вироки за фальсифікацію матеріалів кримінальної справи, в якій у вбивстві журналіста з Донеччини Ігоря Александрова 2001 року звинувачували безробітного Юрія Вередюка.

За повідомленням, вироком апеляційного суду Луганської області від 20 березня засуджено 8 осіб, серед яких 4 колишніх працівників міліції.

Зокрема, двох колишніх працівників міліції засуджено до 13 та 7 років позбавлення волі за фальсифікацію матеріалів справи, першого з них – також і за вбивство Вередюка.

Ще двох працівників міліції засуджено до 8 років позбавлення волі кожного за пособництво першому засудженому у вбивстві Вередюка.

Крім цього, вироком суду засуджено ще 4 осіб, із яких одного громадянина визнано винним у пособництві засудженим нині працівникам міліції у фальсифікації матеріалів кримінальної справи стосовно Вередюка та дачу завідомо неправдивих свідчень у ній.

Колишніх працівників міліції позбавлено спеціальних звань.

Законність вироку наразі вивчає Генеральна прокуратура України, мовиться в повідомленні.

Через фальсифікацію справи зі вбивством журналіста 2005 року вже засуджували двох міліціонерів.

За саме вбивство Александрова ще 2006 року засудили п’ять осіб, членів злочинних угруповань.

Директор Слов’янської телекомпанії «ТОР» Ігор Александров, який викривав зв’язки місцевого криміналу з правоохоронцями, помер 7 липня 2001 року від побоїв, завданих йому бейсбольними битами у вестибюлі телекомпанії.

В убивстві журналіста спершу був обвинувачений, визнаний винним і засуджений безробітний Юрій Вередюк.

У 2002 році за клопотанням Генпрокуратури України справу взялися переглядати.

17 травня 2002 року суд міста Слов’янська Донецької області виправдав Вередюка, визнавши, що його причетність до вбивства Александрова не доведена.

А 19 липня 2002 року Вередюк раптово помер, за висновком лікарів, від гострої серцевої недостатності, викликаної повторним інфарктом міокарду. Однак повторна експертиза тіла Вередюка довела, що його убили.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG