Доступність посилання

ТОП новини

У Туреччині судять колишнього чільного військового


У Туреччині сьогодні почався процес над колишнім начальником Генерального штабу Збройних сил країни генералом Ількером Башбугом. Він – найвищий військовий поміж сотень прихильників світського розвитку держави, яких нині звинувачують у змові для скинення влади прем’єр-міністра Реджепа Тайїпа Ердогана та його Партії справедливості і розвитку, що має ісламістське коріння.

Суд відбувається у в’язниці особливого режиму в Сіліврі неподалік Стамбула.

68-річний Башбуг, який керував турецьким військом у 2008–2010 роках, не визнає своєї вини і називає «трагікомічними» висунені йому звинувачення в так званій «справі Ерґенекон», у якій ідеться про нібито противладну організацію в складі військових та представників широких кіл інтелігенції.

Загалом у Туреччині розслідують кілька подібних справ, у яких стверджується про змови проти нинішньої влади, що керує країною з 2003 року.

Військові в Туреччині традиційно вважають себе захисниками світського курсу країни і в 1960–80-х роках тричі влаштовували військові перевороти, коли, на їхню думку, до влади наближалися ісламісти. Але після приходу до влади Ердогана й його партії, яка веде свою історію теж із ісламістських кіл, вплив військових у Туреччині значно зменшився.
XS
SM
MD
LG