Доступність посилання

ТОП новини

Командування ЧФ Росії радить Україні, які мовні закони ухвалювати


«Чорноморський флот Росії – це лише засіб політичного впливу на Україну» – експерт
Сімферополь – Командування Чорноморського флоту Росії, сили якого дислокуються на українській території, підтримує заклики до керівництва України з приводу «безвідкладного розгляду та ухвалення закону про основи мовної політики», який передбачає розширення використання російської мови в Україні. Про це у вихідні на конференції «Російська мова – мова міжнаціонального спілкування» у Севастополі заявив заступник командувача флоту капітан першого рангу Юрій Ореховський. Слова російського старшого офіцера викликали протести у Севастополі і заклики до офіційного Києва адекватно відреагувати.

«Залучення до російської культури і використання російської мови в усіх сферах соціального життя дозволяє зберегти єдиний культурний простір Росії, України, Білорусі та інших країн Співдружності незалежних держав, зв’язок різних національних культур із «Русскім міром», заявив заступник командувача Чорноморського флоту Росії Юрій Ореховський.

Ця заява, а також слова Ореховського про те, що командування російського флоту поважає і розуміє звернення депутатів Севастопольської міськради до керівників України з приводу «безвідкладного розгляду та ухвалення закону про основи мовної політики, що передбачає вільне використання громадянами України російської мови» спричинили скандал і протести представників української громади Севастополя.

Ілюстрація політичного впливу?

Різко засудила виступ російського офіцера севастопольська «Просвіта», а координатор Громадського комітету «Український Севастополь» Микола Владзимирський в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що офіційний Київ «щонайменше вже мав би вимагати пояснень від МЗС Росії» стосовно заяви представника командування російського флоту в Севастополі про підвищення статусу російської мови в Україні.

За словами Владзимирського, військовослужбовці іноземної держави «не мають жодного права» втручатись у внутрішні справи і вказувати, яка мова в Україні мусить бути державною.
Міністерство закордонних справ України просто зобов’язане висловити протест проти втручання російських військових у внутрішні справи України
Микола Владзимирський

«На нашу думку, Міністерство закордонних справ України просто зобов’язане висловити протест проти втручання російських військових, флот яких тимчасово розміщений в Україні, у внутрішні справи України й у випадку повторення таких провокаційних заяв – домагатися переведення таких офіцерів за межі української території», – зауважив Микола Владзимирський.

Разом з тим, прес-секретар командування Чорноморського флоту Росії капітан першого рангу В’ячеслав Трухачов сказав Радіо Свобода, що «будь-хто може як завгодно» оцінювати виступ російського офіцера, але сам він його вважає «досить толерантним і витриманим». За словами прес-секретаря, заступник командувача Чорноморського флоту мав «повне право» так виступати.

«У нас матроси всі строкової служби, офіцери, члени їхніх родин. Для міста це досить велика кількість людей – російськомовні громадяни. Тому – чому б і ні?» – зазначив В’ячеслав Трухачов.

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук висловив переконання, що справа не у тональності виступу представника ЧФ Росії, а в тому, що він взагалі про це публічно висловився. За словами Тимчука, мовна тема в Україні – питання внутрішньої політики, і російські військові, які проходять службу на українській території, можуть їх обговорювати «максимум на службі в «курилці» або вдома на кухні».
Чорноморський флот Росії – це лише засіб політичного впливу на Україну
Дмитро Тимчук

«Те, що російські військові роблять такі заяви, тільки підтверджує тезу, що Чорноморський флот Росії не є чинником обороноздатності Російської Федерації в регіоні. Це лише засіб політичного впливу на Україну», – вважає керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

Дивитись коментарі (96)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG