Доступність посилання

ТОП новини

Україна поглиблює співпрацю з НАТО – голова місії


Україна і союз НАТО проведуть 18–20 квітня семінар і командно-штабні навчання на рівні стратегічного планування, спрямовані на організацію безпеки під час Євро-2012, повідомив голова місії України при НАТО Ігор Долгов в оприлюдненому сьогодні інтерв’ю.

Заходи відбудуться в кризовому центрі на базі стадіону «Олімпійський» у Києві, сказав він у Брюсселі агентству «Інтерфакс-Україна». Із трьох днів заходів півтора дня буде присвячено теорії: буде проведено семінар, під час якого українським експертам розкажуть про світовий досвід у сфері міжвідомчої взаємодії, співробітництво з приватним і державним секторами. Другі півтора дня будуть присвячені практиці: буде проведено командно-штабні навчання стратегічного рівня.

Мета навчань – розробити єдину стратегію взаємодії українських служб під час надзвичайної ситуації та зміцнити міжвідомчу координацію. Наразі НАТО розробляє сценарій надзвичайної ситуації, яка відпрацьовуватиметься під час навчань, сказав Долгов.

Він навів і низку інших галузей співпраці України і НАТО. Зокрема, розповів голова місії України в НАТО, сторони починають реалізацію другої фази проекту знищення надлишкового озброєння – боєприпасів, малої та легкої стрілецької зброї. Вона протриває кілька років, бо йдеться про сотні тисяч одиниць зброї чи три мільйони протипіхотних мін. Для реалізації цієї мети буде виділено кошти трастового фонду НАТО та уряду України. Раніше у рамках реалізації першого етапу було ліквідовано 400 тисяч одиниць стрілецької зброї, 15 тисяч тон боєприпасів.

Крім того, додав Долгов, Україна та НАТО завершують підготовку угоди, реалізацію якої буде спрямовано на ліквідацію місць радіоактивних відходів на колишніх військових базах часів Радянського Союзу. Наразі робота над документом, що має технічний характер, наближається до кінця й завершиться найближчого місяця, сказав він.

Водночас сьогодні ж генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що Північноатлантичний союз запросить Президента Віктора Януковича взяти участь у саміті НАТО в Чикаго як представник країни, яка входить до Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані під командуванням НАТО. Як сказав Расмуссен у перебігу відеомосту Брюссель – Москва, Януковича запросять саме для обговорення ситуації в Афганістані, наводить його слова агентство УНІАН.

Генсекретар наголосив, що між НАТО та Україною складається «чудова співпраця» в рамках Комісії Україна – НАТО при тому, що Північноатлантичний союз поважає нинішній курс України на позаблокову політику.
XS
SM
MD
LG