Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» звертається до ООН через «тортури» щодо Тимошенко


Партія «Батьківщина», яку очолює ув’язнена колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, повідомила, що створила сьогодні рішенням своєї політради робочу групу з захисту Тимошенко від катувань, і ця група відразу направила скаргу до Комітету проти катувань Управління Верховного комісара ООН із прав людини.

Як мовиться в повідомленні, «Батьківщина», зокрема, просить Комітет «невідкладно прийняти скаргу до провадження та винести рішення, що констатує факт порушення Україною своїх міжнародних зобов’язань щодо застосування тортур».

На думку партії, Тимошенко «стала жертвою катувань та нелюдського ставлення з боку державної влади в цілому в особі Президента, Генерального прокурора, міністрів і суддів, підконтрольних Президентові», а в Україні «не існує інстанції, куди можна було б скаржитися» на такі обставини.

Після взяття під варту лідера партії щодо неї стали комплексно і навмисне застосовуватися як фізичні, так і психологічні тортури, стверджують у «Батьківщині». У її скарзі до Комітету проти катувань наведені такі випадки нелюдського, як заявлено, ставлення до Тимошенко, як «виснажливий режим дня протягом судового процесу», «заборона на огляд особистим лікарем», «позбавлення права подавати будь-які клопотання і заяви», «відмова у стаціонарному лікуванні за межами СІЗО та виправного закладу» тощо.

У Державній пенітенціарній службі чи інших органах це повідомлення ще не коментували.

Раніше пенітенціарна служба не раз заявляла, зокрема, що створила для Тимошенко належні умови для лікування в колонії, але колишній прем’єр десятки разів відмовлялася від медичних оглядів і від рекомендованого курсу лікування.
XS
SM
MD
LG