Доступність посилання

ТОП новини

Співдоповідачі ПАРЄ зустрілися з уповноваженим із прав людини


Співдоповідачі Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України Маріетта де Пурбе-Лундін і Майліс Репс, які перебувають в Україні, зустрілися сьогодні з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою.

Як повідомила про це прес-служба українського омбудсмана, в перебігу зустрічі ішлося про «актуальні проблеми дотримання прав і свобод людини та виконання Україною резолюцій ПАРЄ і рішень Європейського суду з прав людини».

Співдоповідачі ПАРЄ перебувають в Україні з триденним візитом, у перебігу якого, зокрема, мають намір зустрітися з представниками влади і громадськості.

На початку місяця Парламентська асамблея Ради Європи «з занепокоєнням» відзначила відсутність прогресу у виконанні Україною останньої резолюції ПАРЄ, де йшлося, зокрема, про декриміналізацію справ колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Асамблея попередила тоді, що співдоповідачі Моніторингового комітету, які мають намір відвідати Україну, «очікують тісної співпраці з владою, включно з можливістю відвідати ув’язнених колишніх членів уряду».

Крім того, у ПАРЄ нагадали, що у разі погіршення ситуації, а також якщо вимоги асамблеї не будуть виконані, комітет може пропонувати запровадження санкцій проти України.

Парламентська асамблея Ради Європи у своїй резолюції про діяльність демократичних інституцій в Україні від 26 січня закликала, зокрема, зняти звинувачення, висунені проти колишніх членів українського уряду, включно з колишнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. ПАРЄ також закликала Президента України розглянути можливість звільнити їх і дозволити їм узяти участь у майбутніх парламентських виборах. ПАРЄ також знову закликала до конституційної реформи в Україні і до змін у виборчому законодавстві.
XS
SM
MD
LG