Доступність посилання

ТОП новини

Українське село вимирає (огляд преси)


Чому в Україні важко будувати громадянське суспільство і від чого в країні залежить вартість пального?
Київ – Ціни на бензин в Україні продовжують зростати. Експерт «Газети по-українськи» пояснює це підвищенням вартості нафти на європейському ринку. Однак Україна навряд чи здатна власним видобутком нафти і виробництвом бензину зупинити дорожчання пального. Радше навпаки, переконує економіст, у такий спосіб можна тільки вплинути на збільшення цін, адже ефективність нафтопереробки на українських НПЗ нижча, ніж у Білорусі, Румунії, Литві й Польщі. Тому без модернізації вітчизняних потужностей ситуація не зміниться. Про це йдеться в публікації «Треба стимулювати вітчизняну нафтопереробку».

Підписаний Президентом України указ про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства приємно здивував дописувача газети «День». Він пише, що загалом, турбота про розвиток громадянського суспільства особливо розчулює, зважаючи на те, яку модель влади вибудовує нинішня Банкова. Але вже сам факт ухвалення такої стратегії – добре. Хоча й надто багато підводних каменів проглядається в таких «прозорих» ініціативах. У країні із сильною персональною владою однієї особи взагалі складно будувати громадянське суспільство, бо залежність від примх і фобій верховного правителя душить сам факт громадянських свобод, наголошує дописувач «Дня».

Щорічно з мапи України зникає до 26 сіл, а третина сільських населених пунктів перебуває за межею самовідтворення. Соціальна інфраструктура села продовжує занепадати. Знижується трудова зайнятість. Упродовж останнього десятиріччя кількість найманих працівників у галузі скоротилася з 2,5 мільйонів до 665 тисяч. Рівень оплати праці в сільському господарстві майже на 40% нижчий за середній в економіці країни. Щоб покращити ситуацію на селі, необхідні якнайшвидші зміни. Про них докладніше розповідає дописувач газети «Голос України».

Європейське енергетичне співтовариство визнало головну роль української газотранспортної системи у забезпеченні енергобезпеки ЄС. Однак це не заважає «Газпрому» продовжувати підготовку до будівництва газопроводу «Південний потік» в обхід України. Завдяки цьому, на думку експертів «Економічних відомостей», український енерговектор стає дедалі більше орієнтованим на Європу. Конкретніше про це пише автор статті «ЄС визначився з ГТС».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG