Доступність посилання

ТОП новини

США пояснили, як вивозили з України уран


Для вилучення з українських дослідницьких центрів запасів високозбагаченого урану знадобилися шість секретних операцій і безпрецедентна співпраця між Україною, США, Росією і МАГАТЕ. Про це йдеться у прес-релізі, поширеному Білим домом.

У цілому за два роки з України вивезено 234 кілограми високозбагаченого урану. Під час двох перших етапів цієї операції у травні і грудні 2010 року ядерні матеріали були вивезені з Київського інституту ядерних досліджень, Харківського інституту фізики і технології та Севастопольського університету.

На завершальному, третьому етапі 128 кілограмів вилучені зі ще двох центрів в Україні. Високозбагачений уран переданий Росії, де його перетворюватимуть на низькозбагачений, який не може використовуватися для виробництва ядерної зброї.

З дослідницькою метою США надали Харківському інституту фізики і технології сучасну ядерну установку, а також передали харківському і київському центрам запаси низькозбагаченого урану і відповідні сучасні технології, які дозволять виробляти в Україні понад 50 промислових та медичних ізотопів. Установка в Харкові має запрацювати до 2014 року.

Президенти США і України Барак Обама і Віктор Янукович досягли угоди про передачу високозбагаченого урану під час саміту з ядерної безпеки, що відбувся у Вашингтоні 2010 року.

Україна повністю виконала зобов’язання, які взяла на себе під час Вашингтонського саміту і позбулася високозбагаченого урану на своїй території. Про це Президент України Віктор Янукович заявив у вівторок під час саміту з ядерної безпеки у Сеулі.
XS
SM
MD
LG