Доступність посилання

ТОП новини

Співдоповідачі ПАРЄ занепокоєні відмовою в зустрічі з Тимошенко


Співдоповідачі Моніторингового комітету ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Лундін та Майліс Репс на зустрічі з Головою Верховної Ради Володимиром Литвином висловили занепокоєння з приводу відмови представників пенітенціарної системи України в організації їхньої зустрічі в колонії з колишнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, повідомила прес-служба Верховної Ради.

У повідомленні не уточнено, яку саме відмову вони мали на увазі. Обидві представниці ПАРЄ раніше отримували відмову в зустрічі з Тимошенко в перебігу свого візиту до України в листопаді минулого року.

Як інформують у прес-службі парламенту, Голова Верховної Ради Володимир Литвин під час учорашньої зустрічі зі співдоповідачами Моніторингового комітету ПАРЄ повідомив, що звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням надіслати аутентичний текст рішення Європейського суду з прав людини щодо лікування Юлії Тимошенко. При цьому Литвин зазначив, що рішення суду підлягає виконанню.

Раніше Європейський суд із прав людини закликав українську владу забезпечити належну медичну допомогу Юлії Тимошенко. Як мовиться у прес-релізі Страсбурзького суду, суд виніс припис в рамках статті 39-1 регламенту Європейського суду з прав людини, в якому Україну зобов’язують проводити адекватне лікування Юлії Тимошенко у відповідному медичному закладі.

Співдоповідачі ПАРЄ перебувають в Україні з візитом, в рамках якого, зокрема, мають намір зустрітися з представниками влади і громадськості.

На початку місяця Парламентська асамблея Ради Європи «з занепокоєнням» відзначила відсутність прогресу у виконанні Україною останньої резолюції ПАРЄ, де йшлося, зокрема, про декриміналізацію справ колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
XS
SM
MD
LG