Доступність посилання

ТОП новини

СБУ направить справу щодо діяльності корпорації ЄЕСУ прокурору


Справу щодо діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України» направлять прокурору Харківської області для затвердження та скерування до суду. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

За повідомленням, 28 березня на виконання рішення Київського районного суду Харкова завершено ознайомлення обвинуваченої Юлії Тимошенко та її захисників із матеріалами кримінальної справи. Далі цю справу, як інформують у СБУ, з обвинувачувальним висновком «після розгляду клопотань захисту буде направлено прокуророві Харківської області для затвердження та скерування до суду».

В СБУ нагадують, що Тимошенко обвинувачують в організації заволодіння та замаху на заволодіння чужим майном – державними коштами – шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення, організації ухилення від сплати податків корпорацією ЄЕСУ, що призвело до фактичного ненадходження до держбюджету коштів; ухиленні від сплати прибуткового податку з громадян, що спричинило тяжкі наслідки.

«Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ у сумі понад 160 мільйонів доларів», – зазначають у СБУ.

Крім того, Тимошенко обвинувачують у тому, що вона, «будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем’єром Петром Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладення на Кабінет Міністрів України зобов’язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Росії на суму 405,5 мільйонів доларів та організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 мільйона гривень».

Як зазначають у СБУ, за цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

Як раніше наголосив у коментарі Радіо Свобода захисник Тимошенко Сергій Власенко, двоє нових захисників колишнього прем’єра – Євгенія Тимошенко та Олександр Плахотнюк – не встигли ознайомитися з матеріалами справи в установлений судом термін.
XS
SM
MD
LG