Доступність посилання

ТОП новини

Сирія збирається відкинути ініціативи Ліги арабських держав


У Сирії заявили сьогодні, що Дамаск відкине всі можливі ініціативи саміту Ліги арабських держав, який відбувається цього тижня, щодо врегулювання кризи в країні і не співпрацюватиме в цьому ні на якому рівні.

Як нагадав речник Міністерства закордонних справ Джигад Макдісі, який виступив із заявою, Сирія після рішення Ліги арабських держав тимчасово припинити її участь у заходах Ліги в листопаді минулого року співпрацює з державами-членами тільки на двосторонньому рівні.

Міністри закордонних справ країн-членів Ліги арабських держав зустрічаються сьогодні в Багдаді в Іраку, а завтра там має відбутися головна частина саміту за участі голів держав-членів. Очікують, що Ліга ухвалить резолюцію з закликом до Дамаска припинити насильство і почати переговори з опозицією.

Учора речник спеціального представника ООН і Ліги арабських держав у Сирії Кофі Аннана повідомив, що влада Сирії прийняла розроблений ним мирний план виходу з конфлікту, який передбачає, зокрема, негайне припинення насильства всіма сторонами конфлікту, надання доступу гуманітарним організаціям до потерпілого цивільного населення і початок політичного діалогу між владою і опозицією. Але у світі висловлюють сумніви, чи виконає Дамаск цей план.

За останніми оцінками ООН, у перебігу протестів проти влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада, та їхнього придушення, які тривають уже рік, у країні загинули понад дев’ять тисяч людей.
XS
SM
MD
LG