Доступність посилання

ТОП новини

Опонентів влади витісняють з України – Данилюк


Київ – Один з активістів податкового Майдану Сергій Костаков попросив політичного притулку в ЄС через загрозу опинитися за ґратами – повідомляють його однодумці. Дедалі більше українців, які виступають проти чинної влади, так само змушені шукати захисту за кордоном – вказують правозахисники та громадські активісти. Між тим у провладній більшості Верховної Ради доводять, що такої тенденції немає, а в МВС та прокуратурі наразі не підтвердили того, що Костаков перебуває у розшуку в Україні.

Сергій Костаков провів у слідчому ізоляторі більше півроку, поки Печерський районний суд Києва судив його за те, що він нібито пошкодив автомобіль під час податкового Майдану 2010 року. Минулого літа його випустили на підписку про невиїзд, і він очікував вироку.

Але днями він втік за кордон після того, як незнайома людина попередила, що його скоро мають кинути до в’язниці, заявив сьогодні журналіст Єгор Соболєв, який виходив з ним на зв’язок.

«Сергій перебував у фільтраційному таборі одної з країн Європейського Союзу. Зараз він вже на волі – чекає на рішення уряду про надання політичного притулку», – повідомив Єгор Соболєв.

Приймаючи біженців, ЄС засуджує український режим – адвокат

Справа Костакова є суто політичною, оскільки на відеозаписі видно, що він не пошкоджував машину, а власник авто, банкір Андрій Ільїн визнав, що не має до активіста претензій, повідомив Радіо Свобода один з координаторів податкового Майдану Олександр Данилюк. На його думку, має місце тенденція, коли противники чинної української влади змушені тікати за кордон.

Якщо режим Януковича збережеться і далі, то реальна опозиція буде або в тюрмі, або за кордоном
Олександр Данилюк
«Тенденція спостерігається, але важливо не лише те, що люди тікають. Зверніть увагу, зараз майже всі вони отримують політичний притулок за кордоном. Цим самим у ЄС визнають, що в Україні діє режим, який переслідує політичних опонентів. Для порядної людини постає вибір: або ув’язнення чи щонайменше побиття або вигнання, – каже Олександр Данилюк. – Якщо режим Януковича збережеться і далі, то реальна опозиція буде або в тюрмі, або за кордоном».

Ані в МВС, ані в Генпрокуратурі Радіо Свобода не змогли відповісти, чи дійсно Сергія Костакова мають знову заарештувати, і чи перебуває він у розшуку в Україні та за кордоном.

З часу перемоги на президентських виборах Віктора Януковича притулок у Чехії отримали колишній міністр економіки Богдан Данилишин, чоловік екс-прем’єра Юлії Тимошенко Олександр, за кордон виїхали і виробник антипрезидентської символіки підприємець Денис Олейников, та інші активісти.

«Надання притулку ні про що не свідчить» – регіонал

Між тим, це не дає права говорити про якусь тенденцію втеті опозиціїх від переслідувань, вважає депутат–регіонал, колишній суддя Володимир Олійник.

«Пік» припав не на останні роки, а на 2006-й рік, – 31 випадок!
Володимир Олійник
«Те що Олександр Тимошенко та Богдан Данилишин отримали притулок у Чехії, – ні про що не свідчить. Зокрема, від посла цієї країни ми отримали інформацію про те, скільки українців отримали політичний притулок. «Пік» припав не на останні роки, а на 2006-й рік, – 31 випадок! Це в той час, коли всі говорили про становлення демократії в Україні», – зазначив депутат.

Велика кількість українців просить притулку в країнах ЄС та Америки щороку, і кількісного збільшення біженців не відбувається, констатує керівник Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман. Втім, на його думку, останні випадки свідчать про погіршення політичної ситуації в Україні.

Якщо європейські країни
надають політичний притулок українцям – це свідчить, що не все добре в нашій державі
Дмитро Гройсман
«Найчастіше країна оцінює проблеми конкретної особи, яка просить притулку, а не ситуацію у країні, з якої людина прибула. Повідомляють про випадки, коли просять притулку відомі люди, пов’язані з політикою, – пояснює правозахисник. – Це може свідчити про те, що є певні тенденції в Україні, що зростає ризик політичного переслідування. І якщо європейські країни, які є для нас багато в чому взірцем, надають політичний притулок українцям – це свідчить, що не все добре в нашій державі».

Днями звернутися за політичним притулком може іще один представник опозиції, керівник Харківської обласної організації БЮТ, та екс-головаови Харківської обладміністрації Арсен Аваков, якого судять за звинуваченням у зловживанні посадою – кажуть його однопартійці. Днями Авакова затримали в Італії, нібито на вимогу українських правоохоронних органів, які заявляють, що надіслали запит на його екстрадицію.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG