Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» може залучити у «Газпрому» 2 мільярди доларів для оплати газу


Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» має намір залучити кредитну лінію у російського «Газпромбанку» (41,7% якого належить «Газпрому») з лімітом 2 мільярди доларів для розрахунків за газ, який купує у «Газпрому».

Про це йдеться у повідомленні компанії про проведення тендеру з процедурою закупівлі у одного учасника, опублікованому у «Віснику державних закупівель».

Згідно з цим повідомленням, кредит залучається з терміном на сім років (з 2012 року до 2019-го), очікувана вартість обслуговування кредиту становитиме 1,539 мільярда доларів (зокрема, у 2012 році – 182,1 мільйона доларів).

Згідно з обґрунтуванням застосування процедури закупівлі у одного учасника, «Нафтогаз» змушений залучати кредитні кошти, з огляду на незадовільний стан розрахунків споживачів за реалізований природний газ, а також виникнення термінової потреби у накопиченні достатнього об’єму фінансових ресурсів для виконання зобов’язань перед «Газпромом» із оплати імпортованого газу.

22 березня «Нафтогаз» за результатами тендеру уклав угоду з «Державним експертно-імпортним банком України» на закупівлю 1 мільйона облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 1,02 мільярда гривень. Ці кошти компанія також планує пустити на розрахунки з російським «Газпромом» за імпортований газ.
XS
SM
MD
LG