Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент закликає переглянути плани чемпіонату світу з хокею в Білорусі


Європейський парламент схвалив сьогодні резолюцію з закликом до Міжнародної федерації хокею розглянути можливість відібрати в Білорусі право прийняти фінальну частину Чемпіонату світу з хокею 2014 року через порушення прав людини в цій країні.

Євродепутати закликали головний хокейний орган світу покарати Білорусь у разі, якщо режим президента Олександра Лукашенка не звільнить політичних в’язнів.

Крім того, в резолюції засуджені нещодавні страти в Білорусі двох людей, звинувачених у здійсненні терактів у метро в Мінську минулого року, і є заклик до влади країни негайно припинити виконання кари смерті.

Це вже не перша така заява Європарламенту. Цього разу одним із ініціаторів резолюції виступив колишній відомий хокеїст, нині європарламентар Петер Штястний.

Чимало політиків і правозахисників вважають, що проведення міжнародного чемпіонату в Білорусі надасть додаткової легітимності авторитарній владі Лукашенка. Сам Лукашенко вже засуджував попередні заклики скасувати проведення чемпіонату в Білорусі чи бойкотувати його в іншому разі як «політизовані» кроки, що, за його словами, «не мають нічого спільного зі спортом».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG