Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко підтримує парафування угоди про асоціацію України і ЄС


Колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила в оприлюдненому сьогодні листі, що просить Європейський Союз парафувати угоду про асоціацію з Україною, хоча й, перебуваючи за ґратами, свідома того, що, за її словами, влада Президента Віктора Януковича «не має жодного стосунку ані до Європи, ані до демократії».

На думку Тимошенко, яку оприлюднив у її заяві сайт очолюваної нею партії «Батьківщина», такий крок із боку ЄС «стане серйозним і дієвим бар’єром на шляху сповзання сьогоднішньої України в безодню пострадянського тоталітаризму».

Тимошенко нагадує, що й раніше вже висловлювалася на підтримку підписання угоди про асоціацію з ЄС, незважаючи на «згортання Януковичем демократичних свобод в Україні та політичні переслідування опозиції».

Вона також вважає, що парафування угоди стане «вагомим політичним здобутком об’єднаної демократичної опозиції напередодні виборів», згуртує навколо неї всі проєвропейські верстви суспільства, створить сприятливі умови для розвитку українського бізнесу та громадян, що «об’єктивно посилить проєвропейську спрямованість українського суспільства».

«Після парафування угоди настане момент істини. Українське суспільство побачить, що Україна може втратити, якщо Янукович та його уряд зневажатимуть і надалі права людини та верховенство права, якщо вони не задовольнять політичні умови, потрібні для підписання та ратифікації угоди», – мовиться в заяві Тимошенко, переданій із Качанівської виправної колонії в Харкові, де вона відбуває покарання.

Перший етап парафування угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом має відбутися завтра в Брюсселі.

У ЄС уже не раз заявляли, що не зможуть просунутися в справі укладення угоди про асоціацію з Україною, якщо влада України не змінить свого ставлення до справи колишнього Тимошенко та інших колишніх урядовців. Тим часом Тимошенко вже не раз заявляла, що не хоче, щоб її справа гальмувала це просування України до Європи.
XS
SM
MD
LG