Доступність посилання

ТОП новини

Сікорський: Польща не повинна допустити поглинання України Росією (європейська преса)


Суверенна Україна для Польщі більш важлива аніж взаємини з Москвою – Сікорський
Прага – Оглядачі наголошують, що ЄС вирішив дати в п’ятницю в Брюсселі зелене світло угоді про асоціацію та зону вільної торгівлі з Україною, хоча шлях від парафування угоди 30 березня і до її підписання та ратифікації може бути затяжним. Газети цитують європейських дипломатів, які кажуть, що з подальшою долею угоди «можуть виникнути труднощі» і все залежить від долі Тимошенко, Луценка та їхньої участі чи не участі в парламентських виборах в Україні 28 жовтня. Польський міністр закордонних справ Радек Сікорський попереджає з Варшави про загрози для НАТО і ЄС. Ці інституції слабнуть і можуть врешті-решт розвалитися і тоді Польща залишиться сам на сам із все більш агресивною Росією. Сікорський також заявив, що суверенна Україна для Польщі більш важлива аніж взаємини з Москвою. А білоруські експерти зауважують, що Володимир Путін «займеться Білоруссю після України», маючи на увазі, насамперед, посилення Москвою євразійської інтеграції своїх сусідів, яка направлена на повне домінування Росії в регіоні.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський виступив у четвер в польському сеймі, як наголошує EUObserver, із «чорним сценарієм» військово-політичного розвитку ситуації в Європі. Сікорський попереджає поляків та інші країни ЄС, що геополітична ситуації в світі змінюється не на користь Європі. Переорієнтація фокусу зовнішньої політики США на Тихий океан, фінансово-економічне ослаблення ЄС і НАТО та намагання багатьох країн ЄС жити за рахунок інших (як Греція), все це, на думку глави МЗС Польщі, не несе нічого доброго ні Європі, ні полякам. Сікорський також перерахував у цьому виступі основні зовнішньополітичні пріоритети Польщі, орієнтацію Варшави насамперед на союз із Німеччиною в середині ЄС та на головного стратегічного партнера поза межами ЄС – США. Міністр також додав, що «Польща продовжить працювати над історичним узгодженням позицій зі своєю найбільшою мучителькою – Росією, але витягування якраз України зі сфери випливу Росії – ще більший пріоритет для нас», – наголосив Радослав Сікорський. Він, зокрема, уточнив: «Україна залишається для нас найбільш важливим стратегічним партнером поза межами НАТО. Ми все ще готові підтримати її, якщо Україна обере європейський шлях. Ми звертаємося до української влади, щоб та витворила правові і політичні умови, зокрема, відповідною повагою до опозиції і якістю виборчих і судових процедур, для підписання і введення в дію угоди про асоціацію з ЄС».

Російська «Комерсант» інформує про реакції європейських дипломатів та експертів на парафування в Брюсселі 30 березня угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Якщо у Києві вважають цей крок, як зауважує газета з Москви, свідченням нормалізації стосунків із Брюсселем, після погіршення внаслідок ув’язнення Юлії Тимошенко, то європейські дипломати попереджають, що з наданням зеленого світла угоді з Україною труднощі щодо введення угоди в дію не знімаються. Все залежатиме, як кажуть у Брюсселі, від виборів до Верховної Ради України 28 жовтня та реальної участі у них нині ув’язнених лідерів опозиції. Деякі експерти також вважають, що парафування угоди між ЄС та Києвом є свідченням, що ринкові геополітичні міркування Заходу переважають над «надуманістю ув’язнення Тимошенко».

«Белоруские новости» публікують розлогий матеріал мінських незалежних експертів, що його узагальнив Олександр Класковський. Тут йдеться про труднощі ініційованих Москвою інтеграційних євразійських процесів. Йдеться про нові незгоди між Казахстаном і Москвою та про вперту незгоду Мінська «делегувати свої повноваження на наднаціональний рівень», зокрема, для укладення міжнародних угод. Обережний Назарбаєв, як кажуть експерти з Мінська, не рветься у схеми Єдиного економічного співробітництва (ЄЕС), намальовані в Москві, а Лукашенко радий, що має тут «умовного союзника». Білоруські аналітики також зауважують, що «український фактор», впертість України натискові Кремля, вигідна Олександрові Лукашенкові. Ці експерти також впевнені, що «у 2012 році найбільш актуальним для Володимира Путіна буде питання стосунків із Україною», а вже потім новий-старий глава Кремля займеться Мінськом.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG