Доступність посилання

ТОП новини

Хто продаватиме і вироблятиме символіку Євро-2012?


Товари «Євро-2012»: контрафактні й ліцензійні
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Товари Євро-2012: контрафактні й ліцензійні

Київ – В українській столиці презентували першу ліцензійну продукцію з символікою Євро-2012. Відсьогодні її можна купити в торговельних точках національних спонсорів чемпіонату. Тим часом в Україні продається велика кількість контрафактних (нелегальних) товарів із символікою футбольного турніру, для боротьби з яким Україна вже змінила своє законодавство на захист авторських прав.

Між тим, як з’ясувало Радіо Свобода, лише частину ліцензійної сувенірної продукції до Євро-2012, яку презентують українські спонсори турніру, вироблятимуть в Україні.

Напередодні Євро-2012 в Україні почали виробляти та завозити до країни безліч неліцензованої (контрафактної) продукції з символікою турніру. Чашки, футболки та інші футбольні сувеніри сумнівного походження і нині масово продаються у Києві та інших містах, які приймати суть чемпіонат, визнає директор Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський.

Він закликав не купувати такої продукції через її сумнівну якість і те, що її виробники жодним чином не спонсорували проведення футбольного турніру.

«До останнього часу, поки не з’явилася ліцензійна продукція, Україна вражала кількістю контрафакту і величезними порушеннями авторських прав. З сьогоднішнім днем, гадаю, ситуація зміниться, бо з’явилися ліцензійні товари з символікою УЄФА, зі сміливим, агресивним дизайном, який відображає дух футбольного змагання і приверне увагу покупців», – зауважив Маркіян Лубківський.

Зі свого боку, директор патентно-юридичної агенції Михайло Дубинський наголосив, що Україна ухвалила низку змін для законодавства, щоб посилити захист авторських прав на час проведення турніру. Він нагадав, що за використання символіки Євро-2012 без ліцензії в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Увечері 30 квітня керівництво УЄФА та мережа «Епіцентр», яка є національним спонсором Євро-2012, презентували перші ліцензійні товари з символікою чемпіонату. За рішенням УЄФА, лише ті компанії, які є спонсорами чемпіонату Європи з футболу та здатні забезпечити високу якість продукції, отримали право легально використовувати символікуЄвро-2012 на своїх товарах.

Українська ліцензійна символіка Євро-2012 виробляється не лише в Україні

Українська ліцензійна символіка Євро-2012 виробляється не лише в Україні. Про це під час презентації продукції «Епіцентру» з футбольною символікою розповів партнер УЄФА, що опікується використанням його символіки, маркетинговий директор Warner Bros Consumer Products EMEA Стефан Філастре.

«Ми провели тендер, щоб відібрати найкращі компанії з погляду якості дизайну продукції та її розповсюдження. З 500 компаній, які заявили, що хочуть виробляти ліцензійні товари, ми відібрали 50. 75% – це компанії, які належать до європейських країн, зокрема, Польщі та України. Зрештою, ми відібрали 20 компаній, які можуть поширювати товар в Україні. Загалом в усіх країнах продається 5 тисяч найменувань ліцензійних товарів із символікою чемпіонату. Можемо сказати, що близько половини цих товарів виробляються в Європі, зокрема, в Польщі та в Україні», – сказав він.

Зі свого боку, виконувач обов’язків регіонального директора компанії «Епіцентр» Володимир Гончаров розповів, що його компанія вже випускає 500 найменувань сувенірної продукції до чемпіонату і що її можна придбати в усіх торговельних центрах його мережі.

Втім, на запитання Радіо Свобода про те, скільки відсотків сувенірних товарів до футбольного турніру виробляється Україні, а скільки в інших країнах, Володимир Гончаров не зміг відповісти.

«Ви розумієте, ми зараз не можемо розкрити всі назви компаній-виробників. Але можу вас запевнити, що значна частина продукції виробляється в Україні, зокрема, майже увесь текстиль з символікою турніру, який ми пропонуємо покупцям», – заявив він.

Під час презентації колекції сувенірних товарів із логотипами та символікою Євро-2012 Радіо Свобода звернуло увагу на виробників продукції. Як виявилося, виготовляється Україні близько третини товарів, які оглянув наш кореспондент (переважно одяг, рушники, магніти), скляні келихи та фігурки – в країнах центральної Європи, близько половини (зокрема, сувенірні чашки, термоси, порцеляна) вироблено в Китаї та інших азійських країнах. Сувенірної ліцензійної продукції польського виробництва у колекції ми не бачили.

УЄФА та національні спонсори Євро-2012 попереджають покупців, що оригінальна продукція з символікою турніру має на собі символ Євро-2012, який неможливо відділити чи наклеїти, голограму, і обов’язково – оригінальну упаковку. 90% цієї продукції продаватиметься лише через торговельні мережі спонсорів, і лише деякі товари, як-от футболки з символами Євро-2012, – у численних торговельних точках міст України.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG