Доступність посилання

ТОП новини

Російському торгівцеві зброєю хочуть у США довічного ув’язнення


Прокурори у США подали в п’ятницю до федерального суду документи про те, що просять засудити до довічного ув’язнення громадянина Росії Віктора Бута, якого суд уже визнав винним у незаконній торгівлі зброєю.

Як мовиться в поданні, довічне ув’язнення для нього необхідне, щоб це стало пересторогою для тих, хто може бажати продавати зброю повстанцям у майбутньому.

На заяви Бута, що він «усього лише підприємець», прокурори закинули: «підприємець щонайнебезпечнішого ґатунку».

На початку листопада журі присяжних федерального суду у Нью-Йорку визнало винним громадянина Росії Віктора Бута, якого звинувачують у змові з метою вбивства громадян США і наданні допомоги терористичному угрупованню.

За даними сторони звинувачення, матеріали розслідування свідчать, що Бут, колишній радянський офіцер, збирався заробити мільйони на продажеві озброєнь колумбійському повстанському угрупованню, хоча покупці прямо заявляли, що хочуть із цією зброєю нападати на американців, які допомагають урядові Колумбії. Бут у відповідь називав американців «нашим спільним ворогом». «Покупцями-повстанцями» в справі Бута виявилися інформанти спецслужб США.

Захист Бута стверджував, що той не мав намірів насправді продавати зброю і вийшов із переговорів про цю оборудку. Бут відкидає всі звинувачення в нелегальній торгівлі зброєю й каже, що став жертвою судової змови з боку США. Він заявляє, що був чесним підприємцем, компанії якого здійснювали тільки легальні вантажні авіаперевезення.
XS
SM
MD
LG