Доступність посилання

ТОП новини

У Китаї блокують мікроблоги і затримують блогерів через «чутки»


У Китаї в суботу заблокували доступ до двох із головних мікроблогів країни, Sina Weibo і Tencent QQ, після арешту в п’ятницю шести людей, яких звинуватили в «фабрикуванні і поширенні чуток в інтернеті».

Як мовиться в повідомленнях на сайтах цих мікроблогів, вони припинили роботу, щоб зупинити поширення «чуток», і блокування триватиме до вівторка.

Речник Державного управління інформацією в інтернеті заявив, що чутки про нібито переворот у Китаї «дуже погано впливають на суспільство». Він додав, що, крім згаданих шести арештованих, іще цілій низці людей винесли попередження чи провели з ними розмови про неприпустимість поширення чуток в інтернеті.

У п’ятницю китайська влада вже заблокувала 16 сайтів, які публікували повідомлення користувачів із думками про те, що в столицю Пекін вводять військову техніку і що в Китаї відбувається переворот. Чутки пішли після того, як у Китаї повідомили про арешт впливового політика з лав керівництва Комуністичної партії Китаю Бо Сілая, якого звинуватили в корупції.

Державні засоби інформації також повідомили в суботу, що в перебігу посилення контролю за інтернетом у Китаї від лютого затримували понад тисячу людей, винесли офіційні попередження понад трьом тисячам сайтів і стерли понад двісті тисяч «шкідливих» повідомлень.
XS
SM
MD
LG