Доступність посилання

ТОП новини

Уряд посприяв зростанню цін на пальне? (огляд преси)


Чи варто державі дотувати високорентабельний нафтовидобуток та які недоробки має новий Закон про ОСББ?
Київ – Російський «Газпром» постійно знаходить приводи, щоб чинити тиск на Україну, стверджує газета «День». Нещодавно від його офіційного представника Сергія Купріянова українці дізналися, що Росія навмисно й планомірно скорочує транзит свого газу через територію України. Утім, як зауважує видання, Україні є чим відповісти. Йдеться про проект терміналу для регазифікації скрапленого природного газу потужністю 10 мільярдів кубометрів на рік. Його будівництво планується розпочати на чорноморському узбережжі, поблизу терміналу нафтопроводу «Одеса – Броди», вже в липні 2013 року. Стаття називається «Про газову альтернативу».

Ціни на нафтопродукти в Україні продовжують зростати. Хоча, як стверджує газета «Голос України», урядовці могли цього не допустити, якби перестрахувалися створеним заздалегідь резервом нафтопродуктів. Причина «бездіяльності» те, що вітчизняний бізнес заробляє на зростанні цін на газ і нафту, незалежно від їхнього походження. Не випадково рекордний прибуток компанія «Укрнафта» заробила на тлі різкого падіння видобутку сировини.

Парламентська газета також наводить більш свіжий і не менш промовистий факт. Податковий кодекс стимулює нафтовидобуток через низькі рентні платежі. Це тому, що держава вважає святим обов’язком підтримувати високорентабельний бізнес? Адже доходи добувачів нафти корелюються із продуктивністю праці приблизно так, як у великому футболі. Низька рента за нафтовидобуток за середньорічних цін на нафту в 113 доларів США за барель формує мільярдні прибутки, які виводяться з під оподаткування і не інвестуються у нафтопереробку, приватизовану російськими компаніями. То, може, варто переглянути платежі за нафтовидобуток? – цікавиться кореспондент «Голосу України». Заголовок публікації «Картина маслом».

Верховна Рада внесла зміни до Закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Земельного кодексу». Однак, як зауважує експерт «Газети по-українськи», нові норми не вирішують чинних проблем існування ОСББ, а в окремих випадках навіть погіршують ситуацію. Зокрема, не розписана процедура скликання і проведення зборів співвласників будинків, не відкритий доступ до реєстру власників. А якщо ви не знаєте всіх власників, повноцінні збори провести неможливо. Про інші неузгодженості в законі і про те, чому ЖЕКи пручаються реформуванню житлово-комунального господарства йдеться в матеріалі «Комунальникам невигідне створення ОСББ».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG