Доступність посилання

ТОП новини

Україна продовжує переговори щодо звільнення українців у Лівії – МЗС


Речник МЗС України Олександр Дикусаров
Інформація щодо визнання лівійською стороною арештованих українців невинуватими не відповідає дійсності. Як повідомив журналістам речник МЗС України Олександр Дикусаров, Київ продовжує переговори з лівійцями щодо можливості звільнення українців.

За словами Дикусарова, інформація, оприлюднена у газеті «Сегодня», не перевірена, українські дипломати її не підтверджують.

Речник МЗС також наголосив, що «будь-яка неперевірена інформація щодо наших громадян може зашкодити переговорному процесу». «Ми неодноразово наголошували на тому, що усередині Лівії є дуже непроста політична ситуація, яка безпосередньо впливає на хід переговорів і позитивне вирішення цієї проблеми. Ми користуємося найменшою можливістю, яка буде надана, щоб повернути наших громадян на батьківщину», – додав Дикусаров.

У газеті «Сегодня» у вівторок з’явилася інформація про те, що лівійські правоохоронці нібито визнали невинуватість затриманих раніше громадян України.Видання навіть послалося на одного з затриманих у Лівії, з яким начебто вдалося зв’язатися. Він, як пише газета, повідомив, що знає про те, що їх визнано невинуватими, однак досі всі вони перебувають під охороною.

5 вересня 2011 року стало відомо про затримання в Лівії понад 20 українців – цивільних фахівців, які прибули для роботи на об’єктах лівійської нафтової промисловості. Нова влада Лівії нібито підозрює їх у найманстві та участі у протистоянні, що мало місце у Лівії минулого року, на боці сил Муаммара Каддафі.

У МЗС цю інформацію спростовують. Там наголошують, що вину затриманих українців не доведено, але попри це представники нової лівійської влади продовжують утримувати їх у полоні.
XS
SM
MD
LG