Доступність посилання

ТОП новини

Янукович хоче відправити Тимошенко до Берліна (європейська преса)


Прага – Європейські газети прогнозують, з великою долею ймовірності реалізації мети німецько-українських переговорів, щодо перевезення українського лідера опозиції Юлії Тимошенко на лікування до Берліна. Оглядачі навіть стверджують, що сам Президент України Віктор Янукович «збирається пояснити Генеральному прокуророві Віктору Пшонці, як змінити юридичні обставини, щоб вони дозволили відправку Тимошенко з української в’язниці до клініки «Шаріте» в німецькій столиці». Тим часом деякі видання інформують про наростання громадської кампанії в Чехії на захист іноземних, включно з українками, хатніх робітниць від знущань з боку чехів. А в італійській Ломбардії, як інформують газети, збираються їхати до Києва «визволяти» Юлію Тимошенко.

Оглядачі німецького часопису Spiegel фактично майже впевнені, що «українська влада може звільнити Тимошенко з ув’язнення і дозволити її перевезення на лікування до Німеччини». Видання вважає, що Президент Янукович особисто зацікавлений в «усуненні міжнародного тиску» шляхом поспішної відправки Тимошенко на лікування до Берліна, хоча дехто з його оточення відмовляється поступатися в цьому. Німецьке видання зауважує, що ці німецько-українські переговори ведуться вже багато тижнів і нині, за даними Spiegel, «звільнення Юлії Тимошенко для негайного лікування в Берліні може стати неминучим». «Український Президент Віктор Янукович збирається поінструктувати Генерального прокурора Віктора Пшонку, як змінити юридичний регламент, щоб дати дозвіл на перевезення Тимошенко до клініки «Шаріте» в німецькій столиці». «Однак, поки що не зрозуміло, чи дасть Янукович фактичну можливість зробити цей крок, бо, за джерелами Spiegel у Києві, український лідер «не раціональний» щодо того, що стосується справи Тимошенко», – йдеться у статті. Видання також додає, що у Партії регіонів Віктора Януковича багато-хто каже, що закони просто не можуть бути змінені під одного «злочинця», а один із депутатів наголосив щодо цього – «ми не можемо тут проявляти свою слабкість». Видання також цитує заступника Генпрокурора України Рената Кузьміна, який заявив минулої суботи у Берліні, що «українське законодавство не передбачає лікування ув’язнених за кордоном».

Як інформує чеська IHNED.cz, місцеве некомерційне Об’єднання з питань інтеграції та міграції розгортає кампанію на захист мігрантів, бо, як вважають речники цієї організації, «чехи знущаються над хатніми робітницями-іноземками». Згадана Організація розповсюджує, зокрема, відео, де молодий чех-студент брутально сварить прибиральницю, жінку-українку, бо він має поганий настрій через невиконане завдання з математики. Українка припиняє мити вікно, бере зі столу папірці із завданням та вирішує цьому чехові нескладну для неї математичну задачу. Виявляється, насправді ця жінка – вчителька математики з українського Львова. Магда Фалтова з Об’єднання з питань інтеграції та міграції пояснює, що вони мають намір допомагати хатнім робітницям-іноземкам в Чехії і захищати їх від знущань з боку своїх співгромадян.

Італійська Legno storto інформує, що регіональна влада області Ломбардія у Північній Італії має наміри відправити офіційну делегацію до Києва для перевірки стану здоров’я Юлії Тимошенко, щоб пришвидшити надання їй медичної допомоги та оцінити рівень демократичних стандартів, які застосовуються в Україні. Представники місцевої влади також мають наміри зустрітися з лідерами українських опозиційних партій. «Лідер української опозиції, відома білявка з закрученою на голові косою, не може мати в ув’язненні контактів зі своїми рідними та адвокатами і страждає від запалення дихальних шляхів, що заважає їй пересуватися, – пише Legno stortо та додає: «згідно з висновками міжнародної групи лікарів, яким було дозволено нещодавно відвідати лідера української опозиції, Тимошенко потребує лікування в умовах стаціонару, в чому їй було відмовлено». Президент провінції Роберто Фроміґоні наполягає на тому, що Ломбардія є «одним із чотирьох двигунів Європи» (разом із регіоном Рона-Альпи, Баден-Вюртембергом і Каталонією), а оскільки він є послом Ломбардії у світі, його не може залишати байдужим доля Юлії Тимошенко.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG