Доступність посилання

ТОП новини

Київська міліція відкрила «телефонне полювання» на корупцію


Generic -- Phone
Київ – Київська міліція пропонує всім, хто стикнувся з корупцією чи свавіллям чиновників, телефонувати на гарячу лінію управління з боротьби з організованою злочинністю. Правоохоронці очікують, що це дасть змогу зменшити кількість посадових злочинів у столиці. Утім громадські активісти та експерти вважають цей метод боротьби з корупцією неефективним.

Керівник організації «Самоврядна Громада» Інна Плотникова намагається захистити парк імені Малишка біля станції метро «Дарниця» від забудови. Разом з місцевими мешканцями вона реалізує громадський проект розвитку цього парку.

Однак адміністрація Дніпровського району Києва відмовляється погоджувати проект, стверджує Інна Плотникова. Вона пояснює перешкоди корупцією, і намаганням підіграти потенційним забудовникам.

По корупції вдарять… бюрократією?

Активістка звернулася на гарячу лінію з протидії корупції київської міліції. Частина телефонів гарячої лінії не відповідали. А за одним з номерів їй порадили спочатку домовитися з тими, кого вона підозрює в корупції, а потім – погодилися прийняти скаргу – але пізніше, і в письмовій формі.

«Так може вам варто реалізувати спільний проект? … Добре, тоді підходьте до нас з пакетом документів, щоб це було офіційне звернення», – відповіли на телефонний дзвінок на гарячій лінії.

Кореспондент Радіо Свобода і собі спробував зателефонувати на гарячу лінію, за одним з її телефонів про проект «телефон довіри з протидії корупції» вперше чули.

Кияни завжди могли телефонувати до міліції щодо фактів корупції, просто правоохоронці про це час від часу нагадують, пояснює керівник прес-служби головного управління МВС у Києві Ігор Михалко.

На кожне звернення міліція починає реагувати відразу ж
Ігор Михалко
«На телефон довіри можна повідомляти про хабарництво, вимагання коштів чи інші незаконні дії правоохоронців. Кожний випадок індивідуальний, і слідство триває по-різному, але на кожне звернення міліція починає реагувати відразу ж», – запевняє Ігор Михалко.

Керівник прес-служби головного управління МВС у Києві розповів, що за минулий рік, до прикладу, київська міліція склала 22 протоколи про корупцію київських чиновників. З початку цього року – їхня кількість зростає.

Захист від корупції: не телефонні звернення, а онлайн-бюджет?

Голова громадської ради при МВС Києва Олег Галенко вважає «антикорупційну» гарячу лінію ефективним механізмом, який має поступово повернути довіру людей до міліції, й віру в те, що корупцію можна здолати.
Інакше вважає експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко.

Будь-який спосіб боротьби з корупцією за допомогою конспіративних заходів, дзвінків (як-от були сексоти в радянський час) – неефективний
Костянтин Матвієнко
«Будь-який спосіб боротьби з корупцією за допомогою конспіративних заходів, дзвінків (як-от були сексоти в радянський час) – неефективний. Корупцію спричиняє сама побудова влади. Корупціогенна ситуація виникає, коли чиновник непрозорим чином розподіляє землю, бюджет, комунальне майно, «смачні» держзамовлення. Боротися можна єдиним чином (і це компетенція не міліції, а суспільства та держави в цілому) – це прозорість влади. Тобто, коли бюджет виконують онлайн, ви в інтернеті щодня можете дивитися, куди і як ідуть кошти, корупцію можна подолати. Інакше доводиться створювати службу над службою. Але хто контролюватиме контролерів?» – цікавиться Костянтин Матвієнко.

Радіо Свобода продовжує відстежувати ефективність антикорупційного телефону довіри МВС у Києві, зокрема, й подальшу долю скарги захисників парку Малишка у Дніпровському районі.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG