Доступність посилання

ТОП новини

У лікарнях Харкова з’являються палати для лікування засуджених


У харківських лікарнях з’являються палати для лікування хворих із виправних колоній. Про це журналістам повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Ігор Шурма.

За його словами, в усіх комунальних медичних установах вже відводяться місця, де можна лікувати осіб, що відбувають покарання у виправних закладах. «Минулого року таких звернень було понад двісті, у цьому році лише з однієї пенітенціарної установи – тридцять», – розповів він на прес-конференції напередодні.

За словами Ігоря Шурми, нині в планах облдержадміністрації – закріпити певну муніципальну медичну установу за конкретною виправною колонією. «На території харківської області працює тринадцять пенітенціарних установ, у них перебуває покарання більше тринадцяти тисяч людей. Ми маємо розуміти, що кожен із засуджених потенційно може захворіти і йому буде потрібна фахова допомога третього-четвертого рівня, яка з об’єктивних причин не може бути надана в межах медичних частин у колоніях», – зазначив він.

Водночас, як розповів Радіо Свобода речник обласного управління Державної пенітенціарної служби Юрій Чумак, з травня 1996 року на території Темнівської виправної колонії №100 діє міжобласна соматична лікарня. Цей медичний заклад, за його словами, розрахований на 160 засуджених, 20 місць із цієї кількості призначено для засуджених жінок.

«Лікарня має всі можливості для надання кваліфікованої первинної та деяких видів спеціалізованої медичної допомоги засудженим. Сюди привозять людей з Харківської, Сумської та Полтавської областей. У лікарні працюють 23 лікарі та 34 медичні сестри. До структури лікарні входять три відділення: терапевтичне, хірургічне, неврологічне», – розповів Юрій Чумак.

Цього тижня Лук’янівське СІЗО у Києві та Качанівську виправну колонію у Харкові відвідала делегація за участі представників міжнародної правозахисної організації Freedom House. Окрім зустрічей із ув’язненими Юрієм Луценком та Юлією Тимошенко, правозахисники також ознайомилися з умовами утримання засуджених у виправних закладах.
XS
SM
MD
LG