Доступність посилання

ТОП новини

Енергоблоки українських АЕС відпрацювали своє на 65% – Балога


Віктор Балога
Енергоблоки всіх українських АЕС – від найстарших до введених в експлуатацію у 2004 році – відпрацювали своє на 65%. Про це в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна» заявив міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

Він пояснив, що всю пожежну автоматику, встановлену на АЕС, проектували і монтували за радянської влади. «Зрозуміло, що фізично, і тим більше морально, це обладнання себе вичерпало. Оскільки такого вже давно не виробляють, замінювати або лагодити його нічим. Крім того, ця техніка не сертифікована за українським законодавством і тому не може застосовуватися на АЕС», – розповів міністр.

«Висновок: подальша експлуатація систем пожежної автоматики не гарантує безпеку діючих енергоблоків. Це – об’єктивна реальність, замовчувати чи ігнорувати яку безвідповідально і межує зі злочином», – наголосив Балога.

За словами міністра, компанія «Енергоатом» викреслила протипожежні заходи на атомних електростанціях із переліку пріоритетних. «Причина проста, як амеба: немає грошей. Це можна зрозуміти, однак суть питання не міняється. Терміни виконання протипожежних робіт зривалися, і не раз. На них виділялися копійки, які залишалися від фінансування пріоритетів», – зазначив він.

Як розповів Віктор Балога, всі 15 діючих енергоблоків на випадок пожежі певною мірою залишаються вразливими. «Реконструкція існуючих і монтаж нових систем гасіння або виконується частково, або відкладається з року в рік. Цей суворий висновок – не привід для паніки, але серйозна підстава нарощувати оснащення АЕС сучасним устаткуванням проти вогню», – наголосив міністр.
XS
SM
MD
LG